1994 metais surengta ataka kalnuotame regione esančiame Macumoto mieste laikoma pirmuoju pasaulyje teroro išpuoliu, kai prieš civilius taikos metus buvo panaudotos nervus paralyžiuojančios dujos. Tos atakos taikiniu tapo vienas teisėjas, nagrinėjęs civilinę bylą, susijusią su minėta sekta.
Yoshiyuki Kono, kuris pranešė pareigūnams apie tą incidentą, tačiau tuo metu žiniasklaidos buvo klaidingai laikomas pagrindiniu įtariamuoju, sakė nacionaliniam transliuotojui NHK, kad visuomenė privalo prisiminti.
„Neįmanoma padaryti, kad prisiminimai neišblėstų... Tačiau iš to buvo pasimokyta, ir manau, kad mes turėtume gerai panaudoti tas pamokas“, – pabrėžė jis.
1994 metų birželio 27-osios vakarą „Aukščiausiosios tiesos“ (Aum Shinri Kyo) kulto nariai paskleidė nacių išrastą zariną Macumoto mieste – siekdami nužudyti minėtą teisėją ir išbandyti nervus paralyžiuojančių dujų veiksmingumą.
Teisėjas nežuvo, tačiau ši ataka pareikalavo septynių kitų žmonių gyvybių, o 2008 metais mirė Y.Kono žmona, daugelį metų kentėjusi nuo nervų pažeidimų, patirtų dėl apsinuodijimo zarinu tą naktį.
Ta ataka pašiurpino ir suglumino tyrėjus, mažai žinojusius apie pražūtingą zarino poveikį. Nuo Macumote paskleistų dujų nukentėjo dar apie 600 žmonių.
13 šios sektos narių laukia mirties bausmės, kai buvo nuteisti dėl atakos metropolitene.
Po to išpuolio „Aukščiausiosios tiesos“ kultas, kurį 1987 metais įkūrė Shoko Asahara, tęsė savo veiklą, tikindamas, kad artėja pasaulio pabaiga ir kad sektos nariai turi pasirengti sutikti įvyksiančią katastrofą.
1995 metų kovo 20-ąją šis kultas įvykdė liūdnai pagarsėjusią zarino ataką Tokijo metropolitene, per kurią žuvo 13 žmonių, o dar tūkstančiai apsinuodijo.
13 šios sektos narių laukia mirties bausmės, kai buvo nuteisti dėl atakos metropolitene.
Sh.Asahara savo mokyme budistų ir hinduistų tikėjimo elementus supynė su apokaliptiniais pranešimais.
Kulto lyderis buvo liguistai susidomėjęs zarinu ir paranojiškai baiminosi, kad priešai panaudos tas dujas prieš jį patį.