Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonija pasiųs į Artimuosius Rytus karo laivą ir kelis patrulinius lėktuvus

Japonija pasiųs karo laivą ir du patrulinius lėktuvus padėti saugoti vandens kelių Artimuosiuose Rytuose, bet neprisijungs prie JAV vadovaujamos koalicijos regione, penktadienį paskelbė šalies vyriausybė.
Lėktuvas P-3C
Lėktuvas P-3C / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šią vasarą Persijos įlankos regione buvo surengta virtinė atakų prieš tanklaivius, įskaitant Japonijos laivą, taip pat suduoti smūgiai svarbiems Saudo Arabijos naftos infrastruktūros objektams.

Vašingtonas, kitos Vakarų valstybės ir Saudo Arabija dėl šių incidentų kaltina Iraną. Šiitiška respublika savo ruožtu griežtai neigia savo sąsajas su šiomis atakomis.

Japonijos ministrų kabineto atstovas Yoshihide Suga pranešė, kad šalis žvalgybos veiklai pasiųs į regioną eskadrinį minininką ir du patrulinius lėktuvus P-3C.

Šis žingsnis yra Japonijos indėlis į pastangas užtikrinti taiką ir stabilumą Artimuosiuose Rytuose bei su Japonija susijusių laivų saugumą, sakė Y.Suga ir pridūrė, kad 90 proc. Japonijos importuojamos naftos atkeliauja iš to regiono.

Šių metų gegužę regione smarkiai išaugo įtampa, kai Iranas buvo apkaltintas pritvirtinęs minų prie kelių tanklaivių prie Saudo Arabijos ir Jungtinių Arabų Emyratų krantų, taip pat atakavęs ir sulaikęs dar kelis naftą gabenusius laivus šalia strategiškai svarbaus Hormūzo sąsiaurio.

Jungtinės Valstijos subūrė tarptautinę koaliciją, turinčią užtikrinti naftą gabenančių laivų saugumą Hormūzo sąsiauryje.

Jungtinė Karalystė ir Australija, pagrindinės Jungtinių Valstijų Vakarų partnerės, sutarė pasiųsti karo laivų lydėti Persijos įlanka plaukiančius komercinius laivus, kad jų neužgrobtų Iranas.

Dauguma Europos šalių atsisakė jungtis prie koalicijos, būgštaudamos, kad tai galėtų pakenkti jų pastangoms išsaugoti 2015 metais su Teheranu pasirašytą tarptautinį susitarimą dėl jo branduolinės programos, iš kurio praėjusiais metais pasitraukė JAV.

Japonijos karo laivas ir lėktuvai nepatruliuos Hormūzo sąsiauryje, per kurį išplukdoma trečdalis jūra gabenamos naftos ir kur veikia JAV vadovaujama koalicija, naujienų agentūrai AFP sakė Gynybos ministerijos atstovas.

Japonijos savigynos pajėgos veiks atviroje jūroje Omano įlankoje, Arabijos jūros šiaurėje ir Adeno įlankoje, nurodė jis.

Po Antrojo pasaulinio karo Japonijos priimta pacifistinė konstitucija leidžia šaliai turėti tik gynybinius pajėgumus, tačiau premjeras Shinzo Abe jau ne vienerius metus siekia, kad Pagrindinis įstatymas būtų pakeistas.

Japonija, artima Jungtinių Valstijų sąjungininkė, išsaugojo gerus santykius su Iranu, nepaisant pastarųjų neramumų regione.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?