Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonija: Šiaurės Korėja kelia naujo lygio grėsmę

Šiaurės Korėjos raketų programa kelia „naujo lygio grėsmę“, antradienį pareiškė Japonijos gynybos ministerija savo kasmet rengiamoje ataskaitoje, taip pat išreiškusi nerimą dėl augančio Kinijos karinio vaidmens.
Karinis paradas Šiaurės Korėjoje
Japonija: Šiaurės Korėja kelia naujo lygio grėsmę / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Šiaurės Korėjos kaimynė Japonija jau kelis dešimtmečius nerimauja dėl Pchenjano raketų vystymo programos bei savo piliečių, kuriuos grobia besipraktikuojantys šiaurės korėjiečių šnipai.

Pchenjanas vis dažniau leidžia raketas į abi šalis skiriančius vandenis, o praėjusį mėnesį sėkmingai išbandė dvi tarpžemynines raketas (ICMB). Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas gyrėsi, kad jo raketos visai netrukus pasieks žemyninę JAV dalį.

Nors ekspertai ir pareigūnai abejoja, kad Pchenjano raketų technologijos iš tiesų yra tokios pažengusios, tačiau pastaraisiais metais, prie šalies vairo stojus Kim Jong Unui, Šiaurės Korėja nuolat daro pažangą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Japonijos gynybos ministras Itsunori Onodera
AFP/„Scanpix“ nuotr./Japonijos gynybos ministras Itsunori Onodera

„Ypač nuo praėjusių metų, kai pasistūmėjo įvykdžiusi du branduolinius bandymus ir paleido daugiau kaip 20 balistinių raketų, (Šiaurės Korėja) kelia naujo lygio grėsmę“, – dokumente teigė gynybos ministras Itsunori Onodera.

Ataskaitoje jis taip pat sakė, kad Šiaurės Korėjos keliama grėsmė yra „didelė ir neišvengiama“.

2012-2014 metais gynybos ministro pareigas ėjęs I.Onodera praėjusią savaitę grįžo vadovauti Gynybos ministerijai.

„Įmanoma, kad po kurio laiko išaugs rizika, kad jų balistinės raketos su branduolinėmis galvutėmis galės pasiekti mūsų šalį“, – teigiama toje ataskaitoje.

Ataskaita: „Įmanoma, kad po kurio laiko išaugs rizika, kad jų balistinės raketos su branduolinėmis galvutėmis galės pasiekti mūsų šalį.“

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba šį savaitgalį vienbalsiai pritarė naujoms griežtoms sankcijoms Šiaurės Korėjos atžvilgiu. Teigiama, kad Pchenjanui kasmet jos gali kainuoti po 1 mlrd. dolerių.

Japonijos ataskaitoje taip pat pakartoti Tokijo būgštavimai dėl Kinijos pastangų išplėsti savo karinę įtaką ir reikšti pretenzijas į vandenis, supančius Japoniją.

Tokijas jau seniai skundžiasi, kad Pekinas nuolat siunčia savo pakrančių apsaugos laivus į Japonijos vandenis, įskaitant skalaujančius ginčijamas saleles Rytų Kinijos jūroje, kurias japonai vadina Senkaku, o kinai – Diaoju salomis.

Tarp abiejų šalių pakrantės tarnybų bei japonų ir kinų kariuomenių nuolat kyla konfliktų. Ekspertai būgštauja, kad tokios situacijos gali išprovokuoti netikėtų susirėmimų.

„Kalbant apie Kiniją, esame smarkiai susirūpinę dėl jos įtakos regiono ir pasaulio saugumo aplinkai, nes ji ir toliau skelbia vienašalius, bekompromisius pareiškimus, nesuderinamus su esama tarptautine tvarka“, – pareiškė I.Onodera.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?