„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Japonija vėl įjungė atominį reaktorių po Fukušimos branduolinės krizės

Japonijoje antradienį po dvejus metus trukusio visų atominių reaktorių uždarymo energijos stokojančioje šalyje, kurį išprovokavo visuomenės nuogąstavimas po 2011 metų Fukušimos branduolinės krizės, vėl pradedama eksploatuoti atominė energija.
Bendrovė „Kyushu Electric Power“ laiku įjungė vieną reaktorių Sendajaus jėgainėje.
Bendrovė „Kyushu Electric Power“ laiku įjungė vieną reaktorių Sendajaus jėgainėje. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Bendrovė „Kyushu Electric Power“ 10.30 val. vietos (4.30 val. Lietuvos) laiku įjungė vieną reaktorių Sendajaus jėgainėje, esančioje Kiūšiū saloje, už maždaug 1 tūkst. km į pietvakarius nuo Tokijo.

Prieš 31 metus pastatytas reaktorius vėl pradėjo veikti pagal griežtesnes taisykles, nustatytas po Fukušimos elektrinės katastrofos – didžiausio tokio pobūdžio incidento per beveik tris pastaruosius dešimtmečius.

Planuojama, kad jis visą galią išvystys iki antradienio 23 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku, o elektros gamyba bus pradėta iki penktadienio.

Per Fukušimos elektrinės katastrofą radioaktyvūs teršalai pasklido didelėje teritorijoje, o dešimtys tūkstančių žmonių buvo priversti palikti savo namus. Daugelis jų ten tikriausiai niekada nebegrįš.

Komerciniu režimu jėgainė turėtų pradėti veikti nuo ateinančio mėnesio pradžios, sakė bendrovės atstovas.

Šis reaktorius buvo iš naujo įjungtas praėjus daugiau negu ketveriems metams po to, kai žemės drebėjimo sukeltas cunamis sugadino Fukušimos elektrinės reaktorių aušinimo sistemas ir sukėlė jų aktyviosios masės išsilydymą. Dėl tos avarijos buvo išjungti visi Japonijos reaktoriai ir prasidėjo įtempti debatai dėl tolesnio atominės energetikos naudojimo.

Per Fukušimos elektrinės katastrofą radioaktyvūs teršalai pasklido didelėje teritorijoje, o dešimtys tūkstančių žmonių buvo priversti palikti savo namus. Daugelis jų ten tikriausiai niekada nebegrįš.

Nuniokotos Fukušimos jėgainės uždarymas veikiausiai tęsis dešimtmečius, o iki šiol išmokėtų kompensacijų suma, neskaitant išlaidų avarijos vietos išvalymui, yra didesnė negu 57 mlrd. JAV dolerių (52 mlrd. eurų).

Nusistatymas prieš branduolinę energetiką Japonijoje tebėra didelis, o televizijos reportažuose matėsi protestuotojai, besigrumiantys su policija prie Sendajaus jėgainės, esančios pietinės Kiūšiū salos pietvakariniame pakraštyje.

Nuniokotos Fukušimos jėgainės uždarymas veikiausiai tęsis dešimtmečius, o iki šiol išmokėtų kompensacijų suma, neskaitant išlaidų avarijos vietos išvalymui, yra didesnė negu 57 mlrd. JAV dolerių.

Vietos žiniasklaida nurodė, kad ten susirinko apie 200 protestuotojų, tarp jų buvęs premjeras Naoto Kanas, tapęs iškiliu aktyvistu, pasisakančiu prieš branduolinę energetiką.

Išteklių neturtinga Japonija, kurioje atominių jėgainių tiekiama energija anksčiau sudarė ketvirtadalį visos pagaminamos šalyje, buvo laikinai vėl įjungusi du reaktorius, kad patenkintų savo poreikius. Tačiau jie abu buvo vėl išjungti 2013 metų rugsėjį, todėl Japonija apie dvejus metus vertėsi be branduolinės energetikos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų