Prokuratūra pranešime nurodė, jog orderis buvo išduotas įtarus, jog C.Ghosn melavo Tokijo apygardos teismui, kai balandį davė parodymus apie susitikimus su neįvardytu asmeniu.
C.Ghosnui Japonijoje buvo pareikšti kaltinimai finansiniais nusižengimais, kuriuos jis neigia, ir gruodžio pabaigoje jis pabėgo į Libaną, pažeidęs griežtas paleidimo už užstatą sąlygas.
Be kita ko, buvo nustatyti apribojimai jo bendravimui su žmona ir tai, pasak žiniasklaidos, buvo viena iš priežasčių, kodėl jis ryžosi kruopščiai suplanuotam pabėgimui, kuris papiktino Japonijos pareigūnus.
C.Ghosn, antroji buvusio „Nissan“ vadovo žmona, buvo pradėjusi aktyvią kampaniją už savo vyro išlaisvinimą. Ji tvirtino, kad jis yra nekaltas, ir smerkė Japonijos prokuratūrą už, anot jos, netinkamą elgesį su C.Ghosnu po jo suėmimo 2018 metų lapkritį, kuris sukrėtė viso pasaulio verslo bendruomenę.
Iš pradžių jai buvo uždrausta pasimatyti su savo vyru, kuris po suėmimo daugiau nei 100 dienų praleido sulaikymo centre. Ji tuo tarpu kovojo už jo išlaisvinimą ir, be kita ko, net kreipėsi pagalbos į Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną ir Baltuosius rūmus.
Pats C.Ghosnas aiškina, kad jam pareikšti kaltinimai yra susiję su nepatenkintų „Nissan“ vadovų ir Japonijos vietos pareigūnų sąmokslu, kuris buvo suregztas prieš jo planus glaudžiau integruoti Japonijos automobilių gamintoją ir jos aljanso partnerę, Prancūzijos bendrovę „Renault“.
C.Ghosnas ketina trečiadienį Beirute surengti spaudos konferenciją, per kurią jis yra pažadėjęs išsamiau papasakoti apie šį „sąmokslą“.