Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonijoje potvynių ir nuošliaužų aukų padaugėjo iki 52

Japonija pasiųs daugiau karių dalyvauti gelbėjimo operacijos šalies pietvakarių regione, kur potvyniai ir žemės nuošliaužos pareikalavo mažiausiai 52 žmonių gyvybių, antradienį pažadėjo premjeras Shinzo Abe.
Potvynio sugriauti namai
Potvynio sugriauti namai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Gelbėjimo operacijose šiuo metu dalyvauja apie 80 tūkst. žmonių ir bus sutelkta dar daugiau, bet tarnybos perspėjo, kad liūtys tęsis.

Japonijos meteorologijos agentūra paskelbė antro aukščiausio lygio perspėjimas dėl smarkių liūčių ir galimų nuošliaužų dideliame pietvakariniame regione, taip pat nurodė, kad „grėsmės didėja“ visos šalies mastu.

Iš krantų išsiliejusios upės sugriovė tiltų, o nuošliaužos nušlavė namų ir sunaikino kelių, todėl gelbėtojams sunku pasiekti kai kurias vietoves.

Nuo liūčių pradžios smarkiausiai stichijos nuniokotoje Kiūšiū saloje šeštadienį patvirtinta mažiausiai 52 žmonių žūtis, sakė vietos pareigūnai. Dar keliolika žmonės tebėra dingę, todėl baiminamasi, kad aukų gali padaugėti.

Vyriausybės atstovas Yoshihide Suga perspėjo, kad lietūs prognozuojami ir ateinančias dvi dienas.

„Net ir nedidelis kiekis lietaus gali sukelti nelaimę. Norėčiau, kad žmonės visokeriopai saugotųsi žemės nuošliaužų ir potvynių“, – kalbėjo jis.

Smarkiausiai nukentėjusiame Kumamoto regione Japonijos pietvakariniame pakraštyje atsako į nelaimes valdymo pareigūnas Yutaro Hamasaki pareiškė: „Lenktyniaujame su laiku.“

„Nenustatėme jokio galutinio termino ar laiko šiai operacijai užbaigti, bet iš tikrųjų turime spartinti paieškas, nes laiko lieka vis mažiau. Nepasiduosime iki pat galo“, – naujienų agentūrai AFP sakė jis.

Sh.Abe nurodė dvigubai padidinsiantis gelbėjimo ir pagalbos operacijose dalyvaujančių karių skaičių iki 20 tūkst., gelbėtojams mėginant pasiekti žmones, įstrigusius namuose ir mokyklose.

Evakuacijos pastangas apsunkina nuogąstavimai dėl galimo naujojo koronaviruso išplitimo.

Japonija iki šiol buvo gana mažai paveikta COVID-19 pandemijos – šalyje nustatyta mažiau kaip 20 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir mirė mažiau kaip tūkstantis žmonių.

Tačiau būtinybė laikytis socialinio atstumo sumažino evakuacijos centrų talpą, nors tarnybos paskelbė neprivalomą nurodymą evakuotis 1,27 mln. Kiūšiū gyventojų.

Jacuširo mieste vietos valdžia evakuotuosius įkurdino vietos sporto salėje, o siekiant užkirsti galimybę išplisti koronavirusui šeimos buvo atskirtos kartoninėmis pertvaromis.

Pasak vietos žiniasklaidos, kai kurie žmonės miega automobiliuose, bijodami pasigauti užkratą evakuacijos centruose.

Stichijos siautėjimas dar labiau pablogino verslo, patyrusio skaudų pandemijos padarinių smūgį, padėtį.

Japonijoje šiuo metu įpusėjęs kasmetinis lietingasis laikotarpis, per kurį dažnai kyla pražūtingų potvynių ir nuošliaužų. Dėl klimato kaitos smarkių liūčių tikimybė didėja, nes įšilusioje atmosferoje susikaupia daugiau drėgmės.

2018 metais tame pačiame Japonijos regione per niokojančius potvynius žuvo daugiau kaip 200 žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų