Jos prašyme, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP, nurodoma 7,74 trilijono jenų (48,8 mlrd. eurų) suma 2024–2025 fiskaliniams metams. Palyginimui, šiais metais gynybos biudžetą sudaro 6,8 trilijono jenų (43 mlrd. eurų).
Ši išaugusi suma atspindi didėjančią įtampą regione, turint omenyje Kinijos ir Šiaurės Korėjos veiksmus.
Praėjusiais metais Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijas Kišida) pristatė svarbią saugumo pertvarką, įskaitant įsipareigojimą iki 2027 metų padidinti išlaidas gynybai iki 2 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP).
Tokijui nerimą kelia augančios Kinijos karinės ambicijos, įskaitant galimybę jėga užimti Taivaną. Šiaurės Korėjos raketų paleidimai ir branduolinių bandymų galimybė ateityje taip pat paskatino Tokiją padidinti savo išlaidas gynybai. Prie pasikeitusio karinio nusiteikimo prisidėjo ir Rusijos invazija į Ukrainą.
Ministerija nori gauti 380 mlrd. jenų (2,4 mlrd. eurų) dviem naujiems karo laivams su tvirtinama JAV sukurta priešraketinės gynybos sistema „Aegis“ statyti.
Apie 755 mlrd. jenų (4,76 mlrd. eurų) bus skirta šalies gynybos pajėgumams stiprinti, pavyzdžiui, raketoms pirkti.
Japonija taip pat planuoja išleisti 75 mlrd. jenų (473 mln. eurų) bendram hipergarsinėms raketoms numušti skirtų gaudomųjų naikintuvų kūrimui.
„Japonijai būtina turėti reikiamus ir tinkamus pajėgumus sulaikyti ir sunaikinti laivus ir desantines pajėgas, kad ir kur įvyktų įsiveržimas į mūsų šalį“, – teigiama gynybos biudžeto prašyme.
Japonija taip pat siekia įsigyti daugiau amunicijos, patobulinti kibernetinę gynybą ir kosmines operacijas, taip pat ištirti galimybę plačiau naudoti dronus ir kitas bepilotes technologijas.
Ministerija taip pat pažadėjo padidinti išlaidas turimos įrangos priežiūrai – Japonijos kariams nuolat tenka išardyti sugedusius naikintuvus ir transporto priemones, kad gautų reikalingų dalių.
Gynybos ministerijos prašymas bus nusiųstas Finansų ministerijai, kad ši parengtų 2024–2025 metų biudžetą, kuris sausį bus pateiktas parlamentui.