Rusų lėktuvai buvo pasirodę prie Ramiojo vandenyno ir Japonijos jūros pakrančių: vienas jų skrido iš šiaurės palei vakarinius Japonijos krantus, o kitas – panašiu maršrutu palei rytinius krantus ir tuo pačiu keliu grįžo atgal, sakoma trumpame pranešime.
„Reaguojant buvo skubiai pakelti oro savigynos pajėgų Šiaurės oro pajėgų ir kitų junginių naikintuvai“, – priduriama jame.
Daugiau informacijos apie incidentą, įvykusį kelios dienos po Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio dalyvavimo Didžiojo septyneto (G-7) susitikime Hirošimoje, nepateikiama.
Japonija prisidėjo prie Vakarų sankcijų Maskvai dėl invazijos į Ukrainą ir yra perspėjusi dėl Rusijos keliamos grėsmės.
Kažkada raginusi plėsti ryšius ir bendradarbiavimą su Rusija, Japonija naujausiame savo saugumo dokumente įspėja, kad Maskvos karinė laikysena Azijoje ir bendradarbiavimas su Kinija kelia didelį susirūpinimą.
2022 metų gegužę – iškart po JAV vadovaujamo Ketverto (angl. The Quad) aljanso susitikimo Tokijuje – kinų ir rusų kariniai lėktuvai vykdė bendrus skrydžius netoli Japonijos.
Neseniai Rusija surengė pratybas, per kurias išbandė raketų – leido jas į Japonijos jūrą.
Rusija laiko Japoniją priešiška šalimi, kaip ir visas Europos Sąjungos nares, JAV ir jų sąjungininkes, įskaitant Britaniją ir Australiją.
Tokijo santykiai su Maskva buvo sudėtingi ir prieš Rusijos invaziją į Ukrainą.
Japonija ir Rusija iki šiol nėra pasirašiusios taikos sutarties po Antrojo pasaulinio karo, o bandymams tai padaryti taip pat trukdo senas ginčas dėl kelių Rusijos kontroliuojamų salų.