Japonijos premjeras lankysis Pietų Korėjoje

Japonijos premjeras Fumio Kishida šios savaitės pabaigoje nuvyks į Pietų Korėją, antradienį paskelbė japonų Užsienio reikalų ministerija.
Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas ir Japonijos premjeras Fumio Kishida
Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas ir Japonijos premjeras Fumio Kishida / „AP“/„Scanpix“

Abiem JAV sąjungininkėms siekiant gerinti tarpusavio santykius, F. Kishida sekmadienį surengs derybas su Pietų Korėjos prezidentu Yoon Suk-yeolu.

Pirmas Japonijos premjero apsilankymas Pietų Korėjoje nuo 2018 metų rengiamas lyderiams kovo mėnesį per susitikimą Tokijuje sutarus atšaukti abipusius prekybos suvaržymus ir deeskaluoti piktą ginčą dėl karo metais Japonijos naudoto priverstinio darbo.

F.Kishidai užsiminus, kad rengiama tokia jo kelionė, Japonijos užsienio reikalų ministerija ir Pietų Korėjos prezidentūra patvirtino, kad vizitas vyks gegužės 7–8 dienomis.

Kalbėdamasis su žurnalistais japonų premjeras vizitą pavadino gera proga atvirai apsikeisti nuomonėmis apie Japonijos ir Pietų Korėjos santykius ir sparčiai kintančią tarptautinę situaciją.

F.Kishida, kuris šiuo metu keliauja po keturias Afrikos valstybes ir Singapūrą, pridūrė, kad jo vizitas Pietų Korėjoje suteiks postūmį kaimynių „šaudyklinei“ diplomatijai.

Kovą abu lyderiai pažadėjo atnaujinti daugiau kaip dešimtmetį nevykusius reguliarius abipusius vizitus ir F.Kishida pakvietė Yoon Suk-yeolą į Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą, vyksiantį vėliau gegužę Hirošimoje.

„Ministro pirmininko Kishidos vizitu Korėjoje rimtai prasidės abiejų lyderių „šaudyklinė“ diplomatija“, – sakoma Pietų Korėjos prezidento biuro pareiškime.

Neretai irzlūs šių dviejų valstybių santykiai pablogėjo 2018 metais, kai Pietų Korėjos Aukščiausiasis Teismas nurodė japonų firmoms sumokėti kompensacijas asmenims, kuriuos Japonija Antrojo pasaulinio karo metais ėmė priverstiniams darbams.

Tačiau prieš metus dirbti pradėjęs Yoon Suk-yeolas nori užbaigti šį ginčą ir suformuoti vieningą frontą prieš regionui kylančius iššūkius, įskaitant Šiaurės Korėją.

Anksčiau šiais metais Seulas paskelbė apie kompensacijų minėtiems asmenims planą be tiesioginio Tokijo dalyvavimo.

Toliau bandydama gerinti santykius, Japonijos prekybos ministerija praėjusią savaitę paskelbė pradėjusi Pietų Korėjos sugrąžinimo į „baltąjį“ patikimų prekybos partnerių sąrašą procesą. Iš šio sąrašo Seulas buvo išbrauktas 2019 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis