Tai bus pirmas Japonijos užsienio reikalų ministro vizitas Kinijoje nuo 2019-ųjų gruodžio.
Balandžio 1–2 dienomis vyksiančioje kelionėje bus surengtos derybos su Y.Hayashi kolega iš Kinijos Qin Gangu, pranešė ministerija.
Pastaraisiais metais Tokijo ir Pekino santykiai buvo įtempti. Japonija baiminasi didėjančios Kinijos karinės galios regione.
Tačiau praėjusių metų lapkritį Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida ir Kinijos Prezidentas Xi Jinpingas susitiko Bankoke vykusio viršūnių susitikimo metu ir pažadėjo toliau palaikyti aukšto lygio ryšius.
Tokijas kaltina Kinijos laivus vis dažniau įsibraunant į Japonijos vandenis, įskaitant prie ginčijamų salų, kurias Japonija vadina Senkaku, o Pekinas – Diaoju.
Šią savaitę Tokijas taip pat paragino Pekiną paleisti Japonijos verslininką, kurį Kinijos pareigūnai sulaikė dėl nepatikslintų įtarimų pažeidus šalies įstatymus.
Japonija, baimindamasi didėjančios Kinijos karinės įtakos ir paskatinta Rusijos invazijos į Ukrainą, pertvarkė savo gynybos ir saugumo strategiją.
Pernai ji paskelbė planus iki 2027-ųjų padidinti metines išlaidas gynybai iki 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Kinija ir Japonija, kurių ekonomikos yra atitinkamai antra ir trečia pagal dydį pasaulyje, yra svarbios prekybos partnerės, o prieš COVID-19 pandemiją buvo planuojama, kad Xi Jinpingas su valstybiniu vizitu apsilankys Tokijuje.
Tačiau nuo to laiko Azijos ekonominių milžinių santykiai smarkiai pašlijo, Pekinui stiprinant kariuomenę, projektuojant savo galią regione ir už jo ribų bei griežčiau vertinant teritorines varžybas.