„Šiuo metu Rusijos kariuomenėje vykdomos didelės reformos, įskaitant naujų kariuomenės lygmens jungtinių ginkluotųjų pajėgų dalinių kūrimą, o Ukrainos šaltinių nuoroda į „51-ąją armiją“ gali būti išankstinis ženklas, kad Rusija suformavo dar vieną jungtinę kariuomenę, kuri bus dislokuota Ukrainoje“, – nurodoma naujausioje ataskaitoje.
Kariniai analitikai pažymėjo, kad Charkivo operatyvinės-taktinės pajėgų grupės atstovas spaudai Jurijus Povchas pareiškė, jog Rusijos kariuomenė ketina perkelti į Charkivą „51-osios armijos 9-osios motorizuotosios šaulių brigados“ dalinius.
J.Povchas teigė, kad Rusijos kariuomenė į Charkivo kryptį perkelia rusų dalinius iš Chersono srities ir kitų krypčių.
Hortycios operatyvinės-strateginės kariuomenės grupės atstovas spaudai pulkininkas leitenantas Nazaras Vološynas taip pat pranešė, kad Rusijos kariai ketina perkelti 155-osios jūrų pėstininkų brigados (Ramiojo vandenyno laivynas) ir „51-osios armijos 9-osios motorizuotosios šaulių brigados“ dalis į Charkivo kryptį, kad kompensuotų didelius Rusijos nuostolius.
Neseniai ISW analitikai gavo pranešimų, kad Rusijos kariškiai perkėlė 155-osios jūrų pėstininkų brigados ir 9-osios motorizuotosios šaulių brigados (1-asis armijos korpusas „DLR“) dalis iš vakarų ir pietvakarių nuo Donecko į Charkivo kryptį, tačiau neužfiksavo jokių pranešimų apie Rusijos „51-ąją armiją“.
ISW pažymėjo, kad Rusijos kariuomenė galėjo 9-ąją motorizuotąją šaulių brigadą pavesti atgaivintai, galbūt Antrojo pasaulinio karo laikų, „51-ajai armijai“.
Kitos svarbios analitikų išvados:
- Birželio 25 d. dvi pagrindinės tarptautinės institucijos – Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) ir Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) – paskelbė sprendimus, patvirtinančius, kad Rusija Ukrainoje ilgą laiką vykdo karo nusikaltimus ir žmogaus teisių pažeidimus.
- Rusija ir Venesuela pasirašė susitarimo memorandumą, kuriuo siekiama kovoti su „prievartos priemonėmis“, greičiausiai siekiant parodyti Vakarams, kad Kremlius turi įtakos Vakarų pusrutulyje.
- Birželio 25 d. Ukrainos pajėgos surengė bepiločio lėktuvo smūgį Rusijos amunicijos sandėliui Voronežo srityje, o neseniai nenurodytais ginklais smogė priešlėktuvinių raketų sistemoms „Pantsir-S1“ Belgorodo srityje.
- Birželio 25 d. Rusija įvedė atsakomąsias sankcijas 81 Europos Sąjungos šalyse įsikūrusiai žiniasklaidos priemonei po to, kai birželio 24 d. ES įvedė sankcijas keturioms su Rusija susijusioms valstybinėms žiniasklaidos priemonėms.
- Dagestano Respublikos vadovas Serhijus Melikovas nurodė peržiūrėti aukšto rango Dagestano pareigūnų asmens bylas po įtariamų birželio 23 d. teroristinių išpuolių Kaukazo provincijoje, o tai rodo, kad Kremlius, siekdamas išlaikyti stabilumo ir normalumo regimybę, gali sustiprinti pastangas kovoti su islamo ekstremistų grėsmėmis Šiaurės Kaukaze.
- Armėnijos užsienio reikalų ministras Araratas Mirzojanas birželio 20 d. Vilniuje susitiko su Lietuvoje gyvenančia Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja Armėnijos ir Baltarusijos santykių blogėjimo fone.
- Ukrainos pajėgos neseniai susigrąžino prarastas pozicijas Vovčanske, o Rusijos pajėgos neseniai pasistūmėjo prie Siversko ir Avdijivkos.
- Rusijos karinis tinklaraštininkas sakė, kad nuo 2024 m. spalio 1 d. Rusijos savanoriška draugija Rusijos kariuomenei, karinėms oro pajėgoms ir kariniam jūrų laivynui skatinti pradės rengti neįvardytus Rusijos kariškius.