Apžvalgoje pastebima, kad Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, jog šiuo metu Rusijos branduolinių ginklų eskalavimo rizika yra maža – tai iš dalies patvirtina ankstesnius Karo studijų instituto vertinimus. O.Scholzas sakė, kad „Rusija nustojo grasinti panaudoti branduolinius ginklus“, nes tarptautinė „raudonoji linija“ padėjo „sustabdyti“ Rusijos branduolinės eskalacijos grasinimus gruodžio 8 d.
Karo studijų instituto analitikai ir anksčiau vertino, kad Rusijos branduolinė eskalacija Ukrainoje mažai tikėtina. Prieš kelias dienas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pakartojo oficialią Rusijos poziciją dėl branduolinių ginklų.
„Tiek O.Scholzo, tiek V.Putino pareiškimai patvirtina ankstesnį Karo studijų instituto vertinimą, kad, nors Rusijos pareigūnai gali dalyvauti branduolinių ginklų panaudojimo kaip informacinės operacijos veiksmuose, kuriais siekiama pakenkti Vakarų paramai Ukrainai, Rusijos pareigūnai neketina jų iš tikrųjų panaudoti mūšio lauke“, – rašoma apžvalgoje.
Analitikai taip pat pastebi, kad panašu, jog Rusija neatsisakė savo maksimalistinių tikslų Ukrainoje, nors Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pirmą kartą pripažino, jog dabartinis Maskvos teritorinis tikslas yra visiškai užimti keturias iš dalies okupuotas Ukrainos sritis. Kalbėdamas su žurnalistais jis sakė, kad vienas iš pagrindinių Rusijos „specialiosios karinės operacijos“ (taip Rusijoje vadinamas prieš Ukrainą pradėtas karas) tikslų – „apsaugoti pietryčių Ukrainos ir Donbaso gyventojus“. Jis pabrėžė, kad nekalbama apie naujų teritorijų, kurios šiuo metu nėra dalinai okupuotos Rusijos, aneksiją, nes „dar reikia daug nuveikti“, kad būtų visiškai užimtos Donecko, Luhansko, Zaporižios ir Chersono sritys. Vis dėlto, D.Peskovas ir toliau laikosi melagingų Kremliaus pretekstų ir kalbą apie siekius „demilitarizuoti“ ir „denacifikuoti“ Ukrainą.
JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley pareiškė, kad kovos Ukrainoje šią žiemą gali suintensyvėti, nepaisant to, kad kovų tempas pastaruoju metu, palyginti su rudeniu, sumažėjo. Gruodžio 7 d. laikraščiui „Wall Street Journal“ M.Milley sakė, kad šiuo metu fronto linijos Ukrainoje stabilizuojasi, tačiau pripažino, kad dėl oro sąlygų ir vietovės žiemos viduryje Rusijos arba Ukrainos pajėgos gali turėti „potencialią galimybę imtis puolamųjų veiksmų.“
M.Milley vertinimas skiriasi nuo JAV nacionalinės žvalgybos prognozės, kurioje teigiama, kad karo Ukrainoje tempas žiemą sulėtės, pastebi analitikai.
Remiantis Karo studijų instituto vertinimu, „Ukrainos pajėgos sugebės pasinaudoti oro sąlygomis artėjant stipriam įšalui gruodžio pabaigoje, nes žiema Ukrainoje yra palanki mechanizuotam karui.“
„Ukrainos pajėgos greičiausiai ruošiasi pasinaudoti įšalusios vietovės pranašumais, kad galėtų lengviau judėti nei purvinais rudens mėnesiais, o tolesni Ukrainos operatyviniai laimėjimai priklauso nuo Ukrainos pajėgų gebėjimo be pertraukų tęsti nuoseklias operacijas 2022-2023 m. žiemą“, – rašoma apžvalgoje.
Svarbiausios Karo studijų instituto išvados:
- Vokietijos kancleris O.Scholzas pareiškė, kad Rusijos branduolinių ginklų eskalavimo rizika yra maža.
- Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley teigia, kad žiemą Ukrainoje gali suintensyvėti kovos veiksmai.
- Kremlius greičiausiai neatsisakė savo maksimalistinių tikslų Ukrainoje, nepaisant D.Peskovo komentarų apie Rusijos teritorinius tikslus.
- Į Vakarus orientuoti Kremliaus pranešimai ir toliau piktina prokarinę milblogerių bendruomenę.
- Vienas aukšto rango Kremliaus pareigūnas pripažino, kad Kremlius toleruoja karą remiančių tinklaraštininkų kritiką, nes nori įtikti platesnei nacionalistų bendruomenei.
- Ukrainos pareigūnai pareiškė, kad Rusijos pajėgos toliau militarizuoja Zaporižios atominę elektrinę (AE).
- Rusijos pajėgos sustiprino pozicijas netoli Svatovės ir surengė kontrpuolimus netoli Kreminos, tęsiantis Ukrainos kontrpuolimo operacijoms Rytų Ukrainoje.
- Rusijos pajėgos tęsė puolamąsias operacijas Bachmuto ir Avdijivkos-Donecko miesto rajonuose.
- Rusijos vyriausybės pareigūnas užsiminė, kad V.Putino žodis yra įstatymas, kai kalbama apie Rusijos piliečių karinę mobilizaciją.
- Rusijos okupacinių pajėgų pareigūnai padidino saugumo priemones Rusijos okupuotose teritorijose Ukrainoje.