Kalbėdamas JAV Prekybos Rūmuose, G.W.Bushas nurodė, jog imtasi „sistemingų ir agresyvių priemonių“, kurios esančios „pakankamai didelės ir drąsios, kad pradėtų veikti, o amerikiečiai tuo galį tikrai tikėti“.
Pasak JAV prezidento, prireiks laiko, kol įšalusi kreditavimo sistema atšils, kad žmonės ir verslininkai galėtų imti paskolas, kurių reikia norint plėtoti ekonomiką.
Dar G.W.Bushas sakė dirbąs kartu su Europos valstybėmis, kad būtų išspręsta pasaulinė krizė. „Mes esame pasiryžę įveikti šį iššūkį drauge“, – pridūrė jis.
JAV prezidentas gynė nepaprastų vyriausybės intervencijų į finansų sistemą seriją ir vadino jas „paskutinėmis priemonėmis“, kurios galiausiai atkurs ekonomikos stabilumą.
„Įprastomis aplinkybėmis aš priešinčiausi tokioms priemonėms, – sakė jis. – Bet dabartinės aplinkybės nėra įprastos“.
Pasak jo, vyriausybės veiksmais siekiama neleisti, kad padėtis dar labiau pablogėtų, o ne staiga išgelbėti krizės daužomą ekonomiką.
Vis dėlto, labiausia savo kalba jis taikė į konservatorius ir visuomenės narius, kurie nepatikliai žvelgia į tai, kad vyriausybė kišasi į privačias rinkas.
G.W.Bushas prisistatė kaip laisvosios rinkos entuziastas, priverstas imtis tų veiksmų, kurie esantys riboti ir dydžiu, ir mastu, ir trukme. Anot jo, ilgainiui net mokesčių mokėtojai turėsią iš to naudos.
„Jeigu vyriausybė nebūtų veikusi, skylė mūsų finansų sistemoje būtų dar padidėjusi, – aiškino G.W.Bushas. – Vėliau būtume priversti imtis dar drastiškesnių ir brangesnių priemonių“.