Pchenjano išplatintame pareiškime gausu agresyvios retorikos ir pažadų „smogti galingai“, jei Pietų Korėjoje atsiras amerikiečių antiraketinė sistema. Tiesa, ekspertų teigimu, tokie Šiaurės Korėjos grasinimai vargu ar taps tikrove.
Pchenjanas gali bandyti kartoti 2010 metų scenarijų, kai tuo pat metu buvo atakuotos Pietų Korėjos salos ir surengta kibernetinė ataka prieš kompiuterines sistemas Seule.
Nuo 1994-ųjų metų „ugnies jūra“ gąsdinantys Šiaurės Korėjos pareigūnai žada smogti į THAAD sistemą išsyk, kai bus žinoma konkreti lokacija.
JAV ir Pietų Korėjos atstovai tikina, kad antiraketinės gynybos sistema bus skirta tik Šiaurės Korėjos grėsmei, tačiau dėl šios sistemos nerimą reiškia ir Kinija bei Rusija.
Pietų Korėjos lyderė Park Geun-hye pirmadienį pareiškė, kad amerikiečių pasiūlymas priimtas dėl Pchenjano grasinimų panaudoti branduolinį ginklą prieš Seulą.
Šiuo metu Pietų Korėjoje yra dislokuoti 28 500 amerikiečių karių.
Žada nutraukti ryšius net Jungtinėse Tautose
Šiaurės Korėja pirmadienį taip pat pareiškė uždarysianti vieną iš paskutinių savo ryšių su JAV kanalų, protestuodama dėl sankcijų, kurias Vašingtonas paskelbė komunistinės šalies lyderiui Kim Jong-unui dėl žmogaus teisių pažeidimų.
Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerija informavo Jungtinių Valstijų vyriausybę, kad bus nutraukti visi ryšiai su Vašingtonu per Pchenjano biurą Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke, pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA.
„Mes informavome JAV, kad visiškai nutrauksime visus oficialius ryšius per Niujorką“, – sakoma pranešime.