J.L.Gronskis turi daugiau kaip 40 metų karinės tarnybos patirties. Būdamas JAV sausumos pajėgų Europoje vado pavaduotoju jis ne kartą lankėsi ir Lietuvoje.
Interviu temos
- Raketų smūgio Lenkijoje reikšmė
- Ukrainos oro skydas
- Rusijos pajėgumai tęsti Ukrainos apšaudymą
- Tolesni mūšiai fronte po Chersono išlaisvinimo
- Galimybės derėtis su Rusija
- Ukrainos galimybės susigrąžinti Krymą
- Suvalkų koridoriaus pažeidžiamumas
- Rusų kariai Baltarusijoje
- Suomijos ir Švedijos narystės NATO reikšmė
– Norėčiau pradėti nuo naujausių tragiškų įvykių Lenkijos pasienio miestelyje, kur per raketos smūgį žuvo du žmonės. Kokią įtaką šis incidentas gali turėti tolesnei karo eigai?
– Vienas iš pavojų yra eskalacija. Nei Jungtinės Valstijos, nei NATO nenorėtų, kad padėtis dar labiau paaštrėtų. Šiuo metu vyksta tyrimas, kuriuo siekiama nustatyti, iš kur buvo paleista raketa. Ir kol vyksta tyrimas, visi turi stengtis išlikti kuo ramesni.
– Koks būtų tinkamas NATO atsakas?
– Viskas priklauso nuo tyrimo, iš kur atskriejo raketa. Bet nepriklausomai nuo to, rusai yra atsakingi bet kuriuo atveju. Tai lėmė jų vykdomas neišprovokuotas puolimas prieš Ukrainą. Net jei raketa iš tiesų atskriejo iš Ukrainos, tiesioginė priežastis yra Rusija ir jos neišprovokuota agresija. NATO atsakas turi būti pamatuotas, visi turi būti atsargūs.
– Ukrainiečiai pakartojo savo pageidavimą, kad, jų teigimu, „būtų uždarytas dangus virš Ukrainos“, kurią Rusija toliau barbariškai bombarduoja – tądien paleista 100 raketų. Paaiškinkite mūsų žiūrovams, kaip į atsargą išėjęs generolas, ką karine prasme reikštų „uždaryti dangų“?
– Reikštų daug. Tai reikštų ne tik virš šalies skraidančius lėktuvus. Reikėtų įvairių išteklių ir ant žemės.