Toks patarimas Kyjivui pasigirdo intensyvėjant kovoms fronto linijoje, Rusijai išplėšiant pergalių svarbiausiose teritorijose ir mažėjant tarptautiniam dėmesiui didžiausiam kariniam konfliktui nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.
Kalbėdamas su „Politico“ tinklalaidėje „Power Play“, J.Rubinas įvertino, kad „kartais Ukrainos vyriausybė gali priešintis tokiai informacijos laisvei, kuri mums yra įprasta.
„Kai kuriomis dienomis karo reporteriai praneša apie dalykus, kurie nebūtinai atitinka Volodymyro Zelenskio interesus, – tęsė jis. – Tačiau demokratinėje valstybėje, kuria tikimės ir vis labiau matome Ukrainą tampant... jie gali suprasti, kad karo reporteriai, nušviečiantys karą, net jei kartais būna blogų naujienų, gyvena kur kas geresnį gyvenimą nei kontroliuojama aplinka, kurią Rusija sukūrė visiems savo žmonėms.“
Nors Ukrainos ir Vakarų žurnalistai spaudė suteikti daugiau galimybių patekti į fronto linijas, Kyjivo valdžia apribojo reportažus iš jautrių konflikto zonų ir atsisakė didesnio valstybinio transliuotojo vaidmens, motyvuodama tuo, kad šie apribojimai tarnauja Rusijos dezinformacijos kampanijoms slopinti.
Tačiau J.Rubinas teigė, kad geresnės galimybės patekti į karo zoną sustiprintų Ukrainos argumentus, kai ji skubiai reikalauja didesnės sąjungininkų pagalbos. Jis pridūrė, kad nors šalis „juda teisinga kryptimi“, ji dar nėra „visavertė demokratija“, o tai turi tam tikrų neigiamų pasekmių informacijos srautui.
Tinklalaidėje „Power Play“ J.Rubinas taip pat aptarė bendras JAV ir jų sąjungininkių pastangas kovoti su priešininkų naudojamu dirbtiniu intelektu bandant skleisti netikras naujienas.
„Manau, kad susiduriame su informaciniu karu, kurį lemia tiek esamos technologijos, tiek ir dirbtinio intelekto kuriama dezinformacija. Tikiu, kad vienintelis būdas su tuo susidoroti – šalims, kurios tiki informacijos laisve, bet taip pat nori neleisti Rusijai ir Kinijai gadinti informacinės aplinkos – susivienyti į koaliciją.“