Ch.Hagelis tai pareiškė po to, kai Didžiosios Britanijos parlamentas balsavo „prieš“ šalies dalyvavimą karinėje operacijoje.
„Toks – prezidento Baracko Obamos tikslas: koalicija. Koks bebūtų (atsako į cheminio ginklo panaudojimą) sprendimas, tai bus tarptautinis bendradarbiavimas“, – sakė sekretorius.
Taigi, pasitraukus Didžiajai Britanijai, JAV toliau ieškos sąjungininkų.
Ši situacija, ko gero, yra palankiausia Rusijai.
Rusija ir JAV: kaip Šaltojo karo laikais
Tarptautinių apžvalgininkų nuomone, JAV nėra kur trauktis ir ši šalis tikrai suduos smūgį Sirijai. Jei vakarų valstybės nereaguotų į Sirijos konfliktą, kurio metu naudojami masinio naikinimo ginklai, JAV, Didžioji Britanija ir kitos provakarietiškos šalys prarastų politinį autoritetą. Tokiu atveju tikėtina, kad Sirija pakartotinai panaudotų cheminį ginklą.
Ši situacija, ko gero, yra palankiausia Rusijai. Ji jau buvo praradusi politinę įtaką pasaulyje – JAV labiau kreipė dėmesį į Kiniją, Indiją, netgi Braziliją. Tačiau Sirijos konflikto atveju Rusijos reikšmė didžiulė. Ši šalis Sirijoje turi karinę bazę (vienintelę už postsovietinio bloko ribų). Tai didina jos įtaką Artimuosiuose rytuose. Todėl, kilus karui su Sirija, Rusijai būtų sunku likti nuošalyje. Dabar, kaip Šaltojo karo laikais, JAV ir Rusija vėl tapo pasaulio likimą lemiančiomis šalimis.
Situaciją apsunkina ir tai, kad ir JAV, ir Rusija, yra investavusios daug pinigų į nekarinius Sirijos objektus. Todėl šia prasme karas būtų nuostolingas abiem šalims.