Manoma, kad Mohammedas al Qahtani turėjo tapti lėktuvų užgrobėjų grupės 20-uoju nariu per 2001 metų rugsėjo 11 dienas atakas Jungtinėse Valstijose, įvykdytas teroristų tinklo „al Qaeda“. Kalinys buvo kankinamas tardytojų JAV karinėje bazėje Kuboje, kur jį laikė beveik du dešimtmečius.
2008 metais vyriausybė nutraukė M.al Qahtani iškeltą bylą, atsižvelgdama į įkalinimo įstaigoje patirtą smurtą.
M.al Qahtani sulaikymas „nebereikalingas siekiant apsisaugoti nuo tebesitęsiančios didelės grėsmės Jungtinių Valstijų saugumui“, savo sprendimo santraukoje teigė Periodinės peržiūros taryba, susidedanti iš kelių JAV nacionalinio saugumo agentūrų atstovų.
Galutiniame vasario 4 dieną paskelbtame nutarime taryba teigė, kad M.al Qahtani „gali būti perkeltas“, ir rekomendavo jį repatrijuoti į Saudo Arabiją, kur jam būtų teikiama visapusiška psichinės sveikatos priežiūra ir kur jis būtų perkeltas į ekstremistams skirtą reabilitacijos centrą.
Organizacija pažymėjo jo „labai pablogėjusią psichinės sveikatos būklę ir prieinamą šeimos paramą“.
Taip pat rekomenduotos saugumo priemones, įskaitant stebėjimą ir kelionių apribojimus.
M.al Qahtani buvo vienas pirmųjų kalinių, išsiųstų į Gvantanamą 2002 metų sausį.
2001 metų rugpjūčio 4 dieną jis išskrido į Orlandą Floridoje, tačiau vyrui nebuvo leista atvykti į Jungtines Valstijas, ir jis buvo išsiųstas atgal į Dubajų.
Galiausiai 2001 metų gruodį jis buvo sučiuptas Afganistane.
M.al Qahtani kankinimai Gvantaname buvo plačiai dokumentuoti ir paskatino tarptautinių žmogaus teisių apsaugos grupių raginimus uždaryti šį kalėjimą. Suimtajam buvo taikomos tokios priemonės kaip ilgalaikė izoliacija, trukdymas miegoti, seksualinis pažeminimas ir kitokie prievartos būdai.
Pasak „The Washington Post“, 2009 metais aukšto rango George'o Busho administracijos teismų pareigūnė Susan Crawford pareiškė: „Mes kankinome M.al Qahtani.“
Sausio mėnesį Jungtinės Valstijos leido paleisti penkis iš Gvantaname tebekalinamų 39 asmenų.
Dar dešimt asmenų, įskaitant tariamą rugsėjo 11-osios išpuolių organizatorių Khalidą Sheikhą Mohammedą, žinomą kaip KSM, laukia karinės komisijos teismo.
JAV karinio jūrų laivyno valdomas sulaikymo centras buvo įkurtas po 2001 metų išpuolių, Jungtinėms Valstijoms pradėjus „karą su terorizmu“.
JT teisių ekspertai šį kalėjimą yra pavadinę „neprilygstamo žinomumo“ vieta.