Keturios valstybės pareiškė, kad nenormalizuos santykių su Sirijos prezidento vyriausybe ir nefinansuos šalies atstatymo, „kol nebus tikros ir tvirtos pažangos siekiant politinio sprendimo“.
Nuo sukilimo pradžios jau žuvo maždaug 500 tūkst. sirų civilių, savo namus turėjo palikti milijonai gyventojų. Dar 10 tūkst. sirų žuvo per vasario pradžioje įvykusius didžiulius žemės drebėjimus.
„Liekame įsipareigoję remti Sirijos pilietinę visuomenę ir nutraukti Sirijos žmonių patiriamus žmogaus teisių pažeidimus ir piktnaudžiavimą – [vykdomus al] Assado režimo ir kitų“, – sakoma keturių valstybių pareiškime, pažymint, kad šie pažeidimai prasidėjo seniai, daug anksčiau nei įvyko žemės drebėjimai.
„Tarptautinė bendrija privalo dirbti drauge, kad patrauktų atsakomybėn [al] Assado režimą ir visus piktnaudžiavimo, pažeidimų ir žiaurių nusikaltimų kaltininkus“, – sakoma pareiškime.
„Besitęsiantis konfliktas sukūrė palankią aplinką teroristams ir narkotikų kontrabandininkams... dar labiau padidindamas grėsmę regiono stabilumui“, – pridūrė keturios šalys.
Raginimas buvo paskelbtas kitą dieną po B.al Assado apsilankymo Maskvoje, kur jis susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, siekiančiu mažinti įtampą tarp Sirijos lyderio ir Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano. Šis yra pasiuntęs turkų karių į šiaurinę kaimyninės Sirijos dalį.