Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV įvykdyta egzekucija keturis dešimtmečius už grotų praleidusiam kaliniui

Džordžijoje trečiadienį įvykdyta mirties bausmė vyriausiam kaliniui per valstijos istoriją, kuriam mirtina injekcija buvo sušvirkšta likus kelioms dienoms iki jo 73-ojo gimtadienio.
Mirties bausmės atlikimo kamera JAV
Mirties bausmės atlikimo kamera JAV / „Scanpix“/AP nuotr.

Brandonui Jonesui egzekucija buvo įvykdyta valstijos kalėjime Džeksono mieste. Šis afroamerikietis, nuteistas už 1979-aisiais įvykdytą baltaodžio krautuvininko nužudymą, už grotų praleido ilgiau negu 36 metus.

Kritikai tvirtina, kad B.Joneso atvejis yra akivaizdus „dvigubos bausmės“, kurią patiria myriop nuteisti asmenys, dešimtmečius laikomi kalėjimo vienutėse be jokių perspektyvų, išskyrus mirtį, pavyzdys.

Mirties bausmės priešininkai taip pat akcentuoja, kad daugelis tokių kalinių buvo nuteisti tuo metu, kai dar nebuvo sukurta pakankamai veiksminga sistema, kuri būtų leidusi jiems apsiginti teisme.

Pasak jų, jeigu tie žmonės būtų teisiami mūsų dienomis, teismų sprendimai būtų kitokie.

„Joneso byla kelia klausimų dėl mirties bausmės proporcingumo ir diskriminuojančio taikymo“, – pažymima Mirties bausmių informacijos centro išplatintame pareiškime.

„Jis ir kitas kaltinamasis, Vanas Solomonas – abu afroamerikiečiai – buvo nuteisti myriop ... už baltaodžio degalinės krautuvėlės darbuotojo nužudymą per apiplėšimą, – rašo ši nevyriausybinė organizacija. – Jonesas neigė šovęs į darbuotoją, o prokurorai taip ir nenustatė, kas paleido mirtiną šūvį.“

V.Solomonui buvo įvykdyta mirties bausmė elektros kėdėje 1985 metais. Jungtinės Valstijos pernai įvykdė 28 egzekucijas – mažiausiai nuo 1991 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos