Prisekusieji pripažino Roberto Minutą, Josephą Hackettą, Davidą Moerschelį ir Edwardą Vallejo kaltais dėl sąmokslo prieš JAV vyriausybę, siekiant panaikinti 2020 metų prezidento rinkimų, kuriuose demokratas Joe Bidenas, įveikė D.Trumpą, rezultatus.
Tuo tarpu pirmadienį kitoje Vašingtono teismo salėje už Kongreso veiklos sutrikdymą ir kitus nusikaltimus buvo Richardas Barnettas, kuris 2021-ųjų sausio 6 dieną buvo nufotografuotas tuometinės JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi kabinete užsikėlęs kojas ant jos darbo stalo.
Priėmus šiuos nuosprendžius, kaltais dėl Kapitolijaus šturmo pripažinta arba prisipažino esantys kalti maždaug 530 žmonių. Prokurorai šiuos įvykius vadina sukilimu, kuriuo buvo siekiama išlaikyti D.Trumpą Baltuosiuose rūmuose po to, kai jis pralaimėjo prezidento rinkimus.
Už dalyvavimą JAV Kapitolijaus šturme buvo suimta daugiau kaip 950 asmenų, dauguma jų buvo apkaltinti smulkesniais nusikaltimais – neteisėtu patekimu į Kongresą arba turto sugadinimu.
Tačiau daugiau nei 280 žmonių buvo apkaltinti teisėsaugos pareigūnų užpuolimu, o 50 – sunkiais sąmokslo nusikaltimais.
Pirmadienio nuosprendžiai buvo paskelbti praėjus dviem mėnesiams po to, kai du kiti „Oath Keepers“ nariai buvo nuteisti už sąmokslą maištauti.
Prokurorai itin retai pateikia tokį kaltinimą, o už jį gresia iki 20 metų kalėjimo.
Manoma, kad šie nuosprendžiai padidins tikimybę, kad tebesitęsiančiame teismo procese dėl kitos dešiniųjų ekstremistų grupės „Proud Boys“ vaidmens šturmo metu bus priimtas panašus sprendimas.
Tyrimas D.Trumpo atžvilgiu
Tai, kad federaliniams prokurorams pavyko pasiekti, jog Sausio 6-osios riaušių dalyviai būtų nuteisti už maištą, gali pabloginti D.Trumpo ir jo patarėjų padėtį Teisingumo departamento atliekamame tyrime dėl to, ar jie organizavo, ar paskatino Kapitolijaus šturmą.
62 metų R.Barnettas nebuvo apkaltintas sąmokslu prieš vyriausybę.
Jis tapo vienu Sausio 6-osios išpuolio veidų dėl nuotraukų, kuriuose vyras buvo užfiksuotas atsilošęs ant kėdės ir pasidėjęs kojas ant N.Pelosi, tuo metu įtakingiausios Kongreso politikės, darbo stalo.
Jis prisijungė prie kitų D.Trumpo šalininkų, kurie veržėsi per Kapitolijaus kabinetus ir sales, kad sustabdytų valdžios perdavimą J.Bidenui.
R.Barnettas buvo nuteistas pagal aštuonis kaltinimus, įskaitant trukdymą Kongresui patvirtinti rinkimų rezultatus, neteisėtą patekimą į Kapitolijų ir viešosios tvarkos pažeidimą naudojant pavojingą ginklą – pastarasis kaltinimas yra susijęs su elektrošoku, kuris buvo užmaskuotas kaip lazdelė.
Būdamas N.Pelosi biure jis parašė jai šiurkščią žinutę, o paskui su savimi pasiėmė jos pasirašytą voką.
Išėjęs iš patalpos, R.Barnettas žiniasklaidai teigė, kad N.Pelosi darbo kabinete jis pradėjo kraujuoti.
„Ir palikau jai raštelį su užrašu: „Nancy, čia buvo Bigo, tu, kale“, – teigė jis, panaudodamas savo pravardę.
R.Barnettas, kuris teismo dokumentuose yra apibūdintas kaip kraštutinių dešiniųjų sąmokslo teorijos „QAnon“ šalininkas, savo veiksmus Kongrese grindė kaip naudojimąsi konstitucine teise protestuoti.
„QAnon“ judėjimo šalininkai teigia, kad D.Trumpas kariauja slaptą karą su pasauline liberalia Šėtoną garbinančių pedofilų sekta, kuri nori jį nušalinti.
Iš viso R.Barnettui gresia iki 47 metų kalėjimo.