Naikintuvas perėmė tris „sausumos atakos sparnuotąsias raketas ir kelis dronus“, žurnalistams sakė atstovas spaudai.
Ataka buvo surengta iš Jemeno ir „galimai nukreipta į taikinius Izraelyje“, nurodė jis.
Raketas ir dronus numušė laivas „USS Carney“, patruliavęs Raudonojoje jūroje. Tai daroma prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) pasiuntus į regioną papildomų pajėgumų siekiant išlaikyti stabilumą tęsiantis Izraelio ir „Hamas“ karui.
Pentagono atstovas sakė, kad raketos buvo paleistos iš Jemeno, kur Irano remiami husių sukilėliai kariauja su Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos remiama vyriausybe.
Pasak atstovo spaudai, niekas iš amerikiečių nenukentėjo.
„Negalime tiksliai pasakyti, į ką buvo nukreiptos šios raketos, tačiau jos buvo paleistos iš Jemeno, nukreiptos į šiaurę palei Raudonąją jūrą“, – teigė jis.
„Mūsų gynybinis atsakas buvo toks pat, kokio būtume ėmęsi bet kokios panašios grėsmės regione atveju“, – sakė jis.
„Esame pajėgūs apginti savo platesnius interesus regione ir atgrasyti nuo konflikto, prasidėjusio „Hamas“ išpuoliu prieš Izraelio civilius gyventojus, eskalavimo regione ir didesnio išplėtimo“, – nurodė atstovas.
„Hamas“ spalio 7 dieną, netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui.
Izraelyje žuvo daugiau nei 1,4 tūkst. žmonių, įskaitant civilius.
„Hamas“ kontroliuojamos teritorijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Izraelio smūgiai pražudė 3 785 žmones.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.