Prieš penktadienį įvyksiantį Ukrainos sąjungininkų susitikimą, kuriame bus aptartas naujų ginklų tiekimas, O.Scholzas patiria vis didesnį Europos sąjungininkų spaudimą leisti eksportuoti Vokietijoje pagamintus tankus „Leopard“.
Davose vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume trečiadienį susitikęs su O.Scholzu, JAV Kongreso narys Gregory Meeksas, Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto vyriausiasis demokratas, sakė, kad Vokietijos vadovas norėtų, jog abi šalys veiktų išvien.
„Iš esmės tai turi būti Jungtinės Valstijos ir Vokietija. Dėl to nekyla jokių abejonių, – AFP teigė G.Meeksas, paklaustas apie O.Scholzo poziciją dėl sunkiųjų tankų. – Man buvo aišku, kad Jungtinės Valstijos ir Vokietija veda dialogą ir pokalbius ir kad jos ketina suartėti ir likti kartu.“
„Bus daugiau pokalbių su prezidentu Joe Bidenu“, – pridūrė jis.
Trečiadienį vienas aukšto rango Pentagono pareigūnas pareiškė, kad JAV šiuo metu nėra pasirengusios suteikti Ukrainai pažangių tankų „Abrams“ motyvuodamos techninės priežiūros ir mokymo sunkumais.
Trečiadienį paklaustas apie aprūpinimą tankais „Leopard“, O. Scholzas atsakė: „Niekada nieko nedarome vieni – [darome] kartu su kitais, ypač su Jungtinėmis Valstijomis.“
Vokietija ir JAV praėjusią savaitę pareiškė, kad atitinkamai suteiks šarvuočių „Marder“ ir „Bradley“, o Prancūzija pažadėjo skirti lengvųjų tankų AMX-10 RC.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kritikavo Ukrainos sąjungininkių neryžtingumą, kai ketvirtadienį vaizdo ryšiu kreipėsi į Davose vykusį susitikimą.
G.Meeksas teigė pritariantis „Leopard“ ir „Abrams“ siuntimui į Ukrainą.
Rusijos lyderis Vladimiras Putinas „turi būti sustabdytas, ir tai turėtų būti padaryta greičiau nei vėliau“, sakė jis.
„Ir jei tai reiškia, kad reikia duoti jiems (ukrainiečiams) tankų „Leopard“ ir dar daugiau, tebūnie“, – pridūrė kongresmenas.