Žvalgybos agentūra buvo sutelkusi dėmesį, ar smurtą propaguojančių ekstremistų propagandininkai gali būti sukompromituoti įrodymais apie jų veidmainystę, pateikdama kaip pavyzdžius šešių asmenų sekimo duomenis, sakoma viename NSA dokumente, kurį cituoja laikraštis.
„Ankstesniame SIGINT (signalų žvalgybos padalinio) įvertinimo raporte apie radikalizaciją nurodoma, kad radikalizmo skleidėjų autoritetas atrodo itin pažeidžiamas, kai jų privatus ir viešas elgesys nesutampa, – sakoma dokumente. – Kai kurios silpnosios vietos, jeigu būtų paviešintos, tikriausiai sukeltų klausimų dėl radikalizmo skleidėjų pasišventimo džihadistų reikalui – tai vestų prie jų autoriteto sumenkimo arba praradimo.“
Ypač veiksmingi įrodymai pademonstruotų, kad koks nors kovotojas „internete peržiūrinėjo intymią seksualinę medžiagą arba vartoja aiškiai seksualiai skatinančią kalbą, bendraudami su nepatyrusiomis mergaitėmis“, sakoma dokumente.
Šis nutekintas dokumentas buvo vienas iš daugelio, nutekintų E.Snowdeno ir atskleidžiančių didžiulio masto NSA vykdomą elektroninį šnipinėjimą, kuris išprovokavo pasipiktinimo bangą visame pasaulyje.
Šeši asmenys, kuriais domėjosi NSA, apibūdinami kaip radikalių pažiūrų musulmonai, skelbiantys kurstančias kalbas, tačiau tame dokumente nesiejami su teroristų sąmokslais, rašo „The Huffington Post“.
Visi jie gyvena už Jungtinių Valstijų ribų, nors vienas buvo įvardytas kaip „JAV asmuo“ – tai yra, jis yra Amerikos pilietis arba turintis leidimą nuolat gyventi šioje šalyje.
Elektroninio šnipinėjimo priemonės padėjo NSA išsiaiškinti, kad bent du iš tų sekamų asmenų susiję su pornografine informacija, o kai kurie iš tų kontaktų buvo išaiškinti per Federalinio tyrimų biuro sekimo tinklą, pridūrė „The Huffington Post“.
Vienas iš tų taikinių buvo apibūdintas kaip „gerbiamas akademikas“, propagavęs idėją, kad „puolamasis džihadas yra pateisinamas“.