„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JAV pralaimi karą su opijaus gamyba Afganistane

JAV karas su narkotikų gamyba Afganistane patyrė nesėkmę. Afganistano ūkininkai ir toliau plačiai augina aguonas, iš kurių gaminamas opijus. 2013 m. auginamų aguonų teritorijos siekė 209 tūkstančius hektarų, nepaisant to, kad kovai su narkotikų gamyba JAV skyrė 7,6 mlrd. dolerių, rašo naujienų svetainė cnn.com
Aguonų laukas Afganistano Nangarharo provincijoje
Aguonų laukas Afganistano Nangarharo provincijoje / Scanpix/Sipa USA nuotr.

Afganistane pagaminama apie 80 proc. pasaulio opijaus. 2012 m. pajamos iš šio narkotiko prekybos siekė 2 mlrd. dolerių, o 2013 m. suma išaugo iki 3 mlrd.

Pranešama, kad net ir tose Afganistano rajonuose, kuriose dar prieš keletą metų kova su narkotikų prekyba atrodė laimėta, šiandien raudonuoja aguonų laukai.

JAV pareigūnai teigia, kad didžioji dalis iš opijaus platinimo gaunamų pajamų panaudojamos terorizmui finansuoti.

Nuo 2002 m. auginamų aguonų plotai buvo sumažėję dėl auguonas užpuolusios ligos. Be to, pasaulyje buvo padidėjusi kviečių kaina, dėl to daliai Afganistano ūkininkų finansiškai pradėjo apsimokėti juos auginti.

Ekspertai pataria JAV pareigūnams pasimokyti iš ankstesnių karo su narkotikais pamokų ir sukurti efektyvesnę kovos strategiją.

Pranešama, kad net ir tose Afganistano provincijose, kuriose dar prieš keletą metų kova su narkotikų prekyba atrodė laimėta, šiandien raudonuoja aguonų laukai.

Štai Rytų Afganistano Nangarharo provincijoje, kurią 2008 m. Jungtinės Tautos (JT) paskelbė „nuo aguonų laisva“ zona, 2012–2013 m. laikotarpiu opijaus produkcijos apimtys padidėjo keturis kartus. 

JAV valstybės departamentas pripažįsta, kad kovos su narkotikais rezultatai nuviliantys, o opijaus gamybos padidėjimą sieja su sumažėjusiu Afganistano valdžios dėmesiu saugumui.

„Mūsų nuomone, nesėkmė mažinant aguonų auginimą susijusi su Afganistano vyriausybės paramos trūkumu“, – aiškino JAV gynybos departamento darbuotojas Michaelas Lumpkinas. 

„Skurdas, korupcija ir terorizmas susiję su narkotikų prekyba. Tik galimybė žmonėms išgyventi arba net gauti didesnį pelną auginant ne aguonas, o ką nors kitą, prisidės prie Afganistano narkotikų problemos sprendimo“, – teigė M.Lumpkinas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs