JAV pareigūnai pripažįsta: „Islamo valstybės“ sutriuškinti nepavyks

Oficialiai JAV prezidento Baracko Obamos administracijos pozicija vis dar lieka tokia pati – „Islamo valstybė“ bus sunaikinta. Bet metiniame nacionalinio saugumo vadų suvažiavime Aspene, Kolorado valstijoje, skambėjo žymiai atsargesnė retorika, rašo thedailybeast.com.
Islamo valstybės kovotojų karinis paradas
Islamo valstybės kovotojų karinis paradas / „Twitter“ nuotr.

„Ar tikimės daugiau atakų? Deja, bet taip. Ir Europoje, ir Jungtinėse Valstijose“, – teigė Senato žvalgybos komiteto narys, respublikonas Adamas Schiffas.

Daugelis ekspertų sutaria, kad „Islamo valstybę“ galima įveikti Irake ir Sirijoje, atimant užkariautą teritoriją, tačiau grupuotė išplėtusi savo įtaką Vidurio Rytuose, Afrikoje, Pietryčių Azijoje. Pavienės grupelės pajėgios surengti atakas nuo Paryžiaus iki Sen Bernardino, nuo Orlando iki Stambulo.

„Jei sunaikinsime juos Sirijoje ir Irake, žinoma, sumažinsime jų įtaką. Bet virtualus kalifatas nebus sunaikintas“, – ES antiteroristinės veiklos koordinatorius Gilles'as de Kerchove. „Gebėjimas veikti Vakaruose liks dar kurį laiką“, – pripažino jis.

Aspene ekspertai jau nekartojo Baracko Obamos pažadų nušluoti nuo žemės „Islamo valstybės“ kovotojų ir akcentavo ilgą kovą prieš globalaus terorizmo „vėžį, išplitusį pasaulio politiniame kūne“.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pripažino, kad net ir pergalės Irake bei Sirijoje neužtikrins saugumo.

„Scanpix“/AP nuotr./NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas
„Scanpix“/AP nuotr./NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas

„Net jei jie ir praras teritoriją, tai nereiškia, kad jų gebėjimai rengti atakas užsienyje sumažės. Net ir ženkliai sumažėję bei praradę ryšius, jie vis dar galės rengti globalaus masto atakas“, – įspėjo aljanso vadovas.

Susitikime sutarta, kad globalus terorizmas yra pavojingas pasaulinio nestabilumo signalas. Šį nestabilumą sukelia ir klimato kaitos skatinamas maisto bei vandens trūkumas tam tikruose regionuose bei jaunimo nepasitenkinimas liūdnomis ateities perspektyvomis.

Būtent nusivylę jaunuoliai dažniausiai prisijungia prie tokių teroristinių grupuočių, žadančių tikslą ir šlovę menkomis pastangomis.

„Gaukite sunkvežimį, pasodinkite daug žmonių, pasiimkite automatinius ginklus ir šaudykite aplinkinius. Kuo labiau brutaliai ir beprotiškai, tuo geriau“, – „Islamo valstybės“ taktiką apibūdino JAV nacionalines žvalgybos vadovas Jimas Clapperis.

„Šios mažesnės atakos ... Jos turi psichologinį poveikį. Jos padeda pritraukti kitus“, – teigė jis.

„Šios mažesnės atakos ... Jos turi psichologinį poveikį. Jos padeda pritraukti kitus“, – teigė jis.

Viena populiariausių propagandos priemonių – verbavimas socialiniuose tinkluose. B.Obamos įgaliotinis kovai su „Islamo valstybe“ Brettas McGurkas teigė, kad kova vyksta ir šiame fronte, tačiau ją suvaldyti labai sunku.

„Mes dirbame su Twitter, Facebook, Youtube. Twitter atstovai jau uždarė apie 125 tūkstančius paskyrų, siejamų su džihadistais“, – pasakojo jis, pabrėždamas, kad šios paskyros kuriamos kasdien.

„Kai Obama atėjo į valdžią mes turėjome virš 2 milijonų džihadistų žinučių per dieną, o dabar liko 500 tūkstančių“, – pastebėjo B.McGurkas.

Generolas Joe Votelis tikino, kad tikėtis pergalės prieš „Islamo valstybę“ parado nereikėtų. Jo teigimu, ši kova primena kautynes imtynių ringe.

„Kova yra sekinanti, o varžovas sugeba gerai prisitaikyti“, – sakė jis, pabrėždamas, kad greitos pergalės nederėtų tikėtis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis