„Rusija gali bandyti pasinaudoti šiuo pajėgumu, kad įbaugintų Ukrainą ir jos šalininkus, tačiau tai nepakeis situacijos šiame konflikte“, – pareiškė jis.
Pasak jo, Maskva panaudojo ne ICBM, o eksperimentinę vidutinio nuotolio balistinę raketą. Jo teigimu, Rusija turi tik kelias tokio tipo raketas.
„Ukraina atlaikė nesuskaičiuojamą daugybę Rusijos atakų, įskaitant ir raketų, kurių kovinės galvutės buvo gerokai didesnės nei šio ginklo“, – sakė pareigūnas.
Jis pridūrė, kad anksčiau šią savaitę Vašingtonas perspėjo Ukrainą ir jos sąjungininkes, jog Maskva gali panaudoti minėtus ginklus artimiausiomis dienomis.
Kyjivo teigimu, raketa, kuri branduolinio užtaiso neturėjo, buvo nutaikyta į Dniprą. Kremlius nepatvirtino, kad naudojo tokį ginklą, tačiau patikino, jog daro viską, kas įmanoma, kad išvengtų branduolinio karo.
Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad visos charakteristikos atitinka tarpžemyninės balistinės raketos ypatumus ir apkaltino Rusiją jo šalimi naudojantis kaip bandymų poligonu.
Anot Ukrainos, kelių skirtingų tipų raketos buvo paleistos į pramoninį Dnipro miestą. Buvo smogta labai svarbiai infrastruktūrai, sužeisti du žmonės.
ICBM raketos gali smogti taikiniams, esantiems už tūkstančių kilometrų. Jos turi galimybę nešti ir konvencinį, ir branduolinį užtaisą.
Šaltinis Ukrainos oro pajėgose patvirtino, jog tai buvo pirmas kartas, kai toks ginklas buvo panaudotas nuo plataus masto invazijos 2022-aisiais. Jis pridėjo, jog „akivaizdžiai“ apsieita tik su konvenciniu užtaisu.
Vis dėlto vienas Vakarų pareigūnas sako, kad rusai ketvirtadienio rytą į Ukrainą paleido ne tarpžemyninę balistinę raketą, o tiesiog balistinę raketą.
Kremlius savo ruožtu atsisakė pakomentuoti pranešimus apie ICBM.
Rusija šią savaitę atlaisvino savo branduolinę doktriną. Atnaujinimai leidžia Maskvai naudoti branduolinius ginklus prieš jų neturinčias valstybes. Toks sprendimas priimtas po to, kai JAV suteikė Kyjivui galimybę smogti kariniams taikiniams Rusijos viduje ATACMS raketomis.