Ketvirtadienį Sirijos sukilėlių kontroliuojamose zonose buvo pristatyta pirmoji Jungtinių Tautų pagalba, tačiau galimybė surasti išgyvenusiųjų žmonių smarkiai sumenko, nes praėjo trys dienos, kurias ekspertai laiko itin kritiniu laikotarpiu, per kurį galima išgelbėti žmonių.
JAV tarptautinė plėtros agentūra (USAID) teigia, kad jos pagalbos paketas bus skirtas vietiniams partneriams, kad „milijonams žmonių būtų suteikta skubiai reikalinga pagalba“, įskaitant maistą, pastogę ir būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas.
USAID išplatintame pareiškime priduriama, kad taip pat bus teikiama parama užtikrinant saugų geriamąjį vandenį ir sanitarines sąlygas, siekiant užkirsti kelią ligų protrūkiui.
Abiejose šalyse išgyvenusiųjų paieškas apsunkina šaltis, bet praėjus daugiau nei 80 valandų po nelaimės, 16-metė Melda Adtas buvo rasta gyva Turkijos pietuose esančiame Antakijos mieste.
Jos tėvas braukė ašaras, o gedintys Turkijos žmonės džiūgavo dėl itin retai šiomis dienomis pasitaikančios geros žinios.
„Mano brangioji, mano brangioji“, – sušuko jis, kai gelbėtojai iškėlė paauglę iš griuvėsių, o susirinkusiųjų minia ėmė ploti.
Žemės drebėjimas, kurio stiprumas siekė 7,8 balo, smogė ankstų pirmadienio rytą, kai gyventojai dar miegojo, regione, kuriame daug asmenų ir taip patyrė nuostolių ir buvo priversti palikti savo namus dėl Sirijos pilietinio karo.
Aukščiausio rango pagalbos pareigūnai ketina apsilankyti nukentėjusiose vietovėse – apie planuojamas išvykas pranešė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesus ir JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniams reikalams Martinas Griffithsas.
Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) vadovė Mirjana Spoljaric Egger išvyko į karo nuniokotą Alepo miestą Sirijoje.
„Bendruomenes, kovojančias po ilgus metus trukusių įnirtingų kovų, dabar paralyžiavo žemės drebėjimas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė ji.
„Besitęsiant šiam tragiškam įvykiui, būtina atkreipti dėmesį beviltišką žmonių padėtį“, – pridūrė M.Spoljaric Egger.