„Wagner“ veikia Malyje, – interviu radijui „Amerikos balsas“ (Voice of America) sakė JAV pajėgų Afrikoje vadas Stephenas Townsendas. – Manome, kad jų ten dabar yra keli šimtai.“
„Jie ten dislokuoti ir yra remiami Rusijos kariuomenės. Juos atskraidina Rusijos karinių oro pajėgų lėktuvai“, – pareiškė generolas, tiesiogiai susiedamas „Wagner“ su Kremliumi, nors Maskva tokį ryšį neigia.
„Pasaulis mato, kad tai vyksta, – kalbėjo S.Townsendas. – Mums tai kelia didelį susirūpinimą.“
Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas praėjusią savaitę pareiškė, kad „Wagner“ samdiniai „remia“ Malį valdančią chuntą, prisidengdami kova su džihadistais. Jis taip pat apkaltino Rusiją meluojant apie šios bendrovės statusą.
„Kai paklausėme savo kolegų rusų apie „Wagner“, jie atsakė, kad nieko [apie tai] nežino“, – teigė ministras.
„Kalbant apie samdinius, kurie yra Rusijos veteranai, kurie turi rusiškų ginklų, kuriuos gabena rusų lėktuvai, būtų keista, jei Rusijos valdžia apie tai nežinotų“, – pridūrė J.-Y.Le Drianas.
„Matome tikrą melą“, – pabrėžė jis.
Chunta valdžią Malyje užgrobė per 2020 metais įvykdytą perversmą. Vakarų Afrikos valstybių ekonominė bendrija (ECOWAS) gruodį nusprendė taikyti sankcijas Bamakui, chuntai pasiūlius likti valdžioje iki penkerių metų ir tik tada surengti rinkimus – nepaisant tarptautinės bendruomenės reikalavimo laikytis pažado balsavimą surengti vasarį.
Netrukus šiuo pavyzdžiu gali pasekti ir Europos Sąjunga, skatinama Prancūzijos, kaltinančios chuntą naudojantis „Wagner“ paslaugomis. Bamakas tokius kaltinimus atmeta.