Pakistano vyriausybė pasmerkė šį incidentą ir pranešė, kad per jį žuvo mažiausiai 15 žmonių.
Anonimu panoręs išlikti JAV pareigūnas sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“, jog trečiadienį buvo surengtas reidas Pakistano teritorijoje, maždaug už 1,6 kilometro nuo sienos su Afganistanu. Pareigūnas nepateikė daugiau įvykio detalių.
Daug spėliota, kas galėjo būti tokios ryžtingos atakos taikinys, tačiau nebuvo aišku, ar per šią operaciją buvo nukautas arba paimtas į nelaisvę kuris nors ekstremistų lyderis. Reidas buvo surengtas vienoje iš pasienio regione esančių kovotojų citadelių. Manoma, kad kažkur šiame regione slapstosi Osama bin Ladenas ir antrasis pagal rangą „al Qaeda“ lyderis Aymanas al Zawahri.
Kad padėtis Pakistane nestabili, įrodė snaiperiai, kurie trečiadienį netoli Islamabado apšaudė premjero šarvuotą automobilį. Pasikėsinimas įvykdytas likus trims dienoms iki prezidento, turinčio pakeisiančio atsistatydinusį Pervezą Musharrafą, rinkimų. Laimei, atakos metu automobiliuose nebuvo premjero Yousufo Raza Gilani arba jo darbuotojų. Tą pačią dieną Pakistano vyriausybės pajėgos nukovė daugiau nei dvi dešimtis kovotojų neramiame šiaurės vakarų regione.
Pakistano pareigūnai griežtai protestavo prieš JAV vyriausybę, kuri leido trečiadienį surengti reidą kovotojų tvirtove laikomoje Pietų Vaziristano provincijoje.
Pakistano URM pavadino šią ataką „rimtu Pakistano teritorijos pažeidimu“, kuris gali „sugriauti bendradarbiavimo pamatus ir dar labiau pakurstyti neapykantos ir smurto liepsną, kurią mes mėginame užgesinti“.
JAV kariškiai ir civiliai pareigūnai neatsakė į Pakistano skundus, tačiau vienas Pietų Azijos politikos apžvalgininkas, prašės neskelbti jo pavardės, užsiminė, jog trečiadienį surengto reido tikslas turėjo būti nepaprastai svarbus, jeigu rizikuota sulaukti beveik neabejotino Pakistano vyriausybės „griežto atsako“.
Pakistano armijos atstovas spaudai generolas majoras Atharas Abbasas sakė, kad per pastarąją ataką į šalies teritoriją pirmąkart įžengė užsienio pajėgų kariai, kurie 2001 metais nuvertė Afganistano griežtosios linijos talibų režimą po rugsėjo 11-osios išpuolių Jungtinėse Valstijose.
Pasak generolo, ši ataka pakenks Pakistano pastangoms izoliuoti ekstremistus ir gali sukelti pavojų svarbiausioms NATO pajėgų aprūpinimo linijoms, kurios tęsiasi nuo Indijos vandenyno pakrantėje esančio Pakistano uosto Karačio iki Afganistano genčių kontroliuojamų teritorijų.
„Negalime rizikuoti didžiuliu genčių sukilimu, – sakė A.Abbasas. – Toks atvejis būtų visiška siekiamo rezultato priešingybė ir nepadėtų kovoti su terorizmu regione“.
Remdamasis liudininkų ir žvalgybos pranešimais, generolas sakė, kad užsienio kariai atskrido mažiausiai vienu dideliu transporto sraigtasparniu „CH-47 Chinook“, išsprogdino keleto namų duris ir sušaudė ten buvusius vyrus.
Pasak jo, nėra jokių įrodymų, jog nukautieji buvo sukilėliai arba kad reidą surengę kariai būtų paėmę į nelaisvę nors vieną kovotojų valdą. Tačiau A.Abbasas pripažino, kad Pakistano kariuomenė neištyrė šio incidento.
Pranešamuose nurodomas įvairus reido aukų skaičius. Provincijos gubernatorius paskelbė, kad nukauta 20 civilių gyventojų, tarp jų moterų ir vaikų. Armijos ir žvalgybos pareigūnai, taip pat vietos gyventojai nurodė, jog žuvo 15 žmonių.
Vietos gyventojas Habibas Khanas Waziras sakė girdėjęs sraigtasparnių triukšmą ir šūvius.
„Vėliau pamačiau 15 kūnų prie dviejų namų ir jų viduje. Jiems buvo peršautos galvos“, – telefonu sakė H.K.Waziris. Pasak jo, visi žuvusieji buvo civiliai asmenys.