Tai daugiausiai aukų pareikalavęs per maistą plintančios ligos protrūkis Jungtinėse Valstijose per daugiau kaip dešimtmetį. Jis yra didesnis nei 2008-2009 metų salmoneliozės protrūkis, kurį sukėlė užkrėsti žemės riešutai ir per kurį mirė devyni, o sirgo – daugiau kaip 700 žmonių.
Per dabartinį listeriozės protrūkį apie užsikrėtimus vienos iš keturių užfiksuotų atmainų bakterijomis jau pranešė 18 valstijų.
Keturi žmonės mirė Naujojoje Meksikoje, du – Kolorade, du – Teksase ir po vieną Kanzase, Merilande, Misūryje, Nebraskoje ir Oklahomoje.
Protrūkis prasidėjo liepos 31 dieną. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai susekė, kad protrūkio šaltinis yra kantalupos, išaugintos Džensen Farmse Granadoje, Kolorado valstijoje.
Anksčiau šį mėnesį JAV maisto ir vaistų administracija patvirtino, kad aptiko Listeria monocytogenes bakterijų melionų iš Džensen Farmso mėginiuose.
Melionus „Rocky Ford“ pardavinėjusi kompanija rugsėjo 14-ąją atšaukė juos iš prekybos. Melionai nuo liepos 29-osios iki rugsėjo 10-osios buvo išsiuntinėti mažiausiai į 17 valstijų.
Maisto ir vaistų administracija patarė vartotojams išmesti atšauktus vaisius.
Listerijos sparčiai veisiasi esant žemai temperatūrai, o listeriozės protrūkiai paprastai siejami su dešromis, kumpiais, nepasterizuotais sūriais ir rūkytomis jūros gėrybėmis.
Šis su melionais siejamas protrūkis yra daugiausiai aukų pareikalavęs protrūkis JAV nuo 1998 metų listeriozės, kurią sukėlė dešrainiai ir dešros ir kuri Valstijose numarino 32 žmones. Dar 101 žmogus tuomet susirgo.
Labiausiai pažeidžiami yra žmonės, kurių imunitetas susilpnėjęs. Be to, nėščioms moterims tikimybė užsikrėsti listerioze yra 20 kartų didesnė nei kitiems sveikiems suaugusiesiems. Tokia tikimybė AIDS sergantiems žmonėms yra beveik 300 kartų didesnė.
Anksčiau šiais metais daugiau kaip 4,1 tūkst. žmonių Europoje ir Šiaurės Amerikoje sirgo per du E.coli bakterijos sukeliamos infekcijos protrūkius, siejamus su daigais, importuotais iš Egipto. Nuo šios infekcijos Vokietijoje mirė 48 žmonės, o Švedijoje – vienas.