Sakydamas kalbą JAV Pakrančių sargybos akademijos absolventams, B.Obama pareiškė, kad „kova su klimato pokyčiais dabar yra esminis Amerikos pasaulinės lyderystės stulpas“, kuriam nacionalinėje darbotvarkėje turėtų būti skiriamas didelis dėmesys tiek dabar, tiek pasibaigus jo kadencijai.
„Net jeigu susiduriame su tokiomis grėsmėmis kaip terorizmas, negalime ir neturime ignoruoti pavojaus, kuris gali paveikti ištisas kartas“, – prezidentas kalbėjo Niu Londone Konektikuto valstijoje.
„Geriausi pasaulyje mokslininkai žino, kad klimato pokyčiai vyksta. Mūsų žvalgybos bendruomenės analitikai žino, kad klimato pokyčiai vyksta, – sakė B.Obama. – Mūsų kariuomenės vadovai, generolai ir admirolai – aktyvios tarnybos ir ją baigę – žino, kad tai vyksta. Tai žino ir mūsų teritorinio saugumo profesionalai ir mūsų Pakrančių sargyba.“
B.Obama kritikavo savo politinius oponentus Vašingtone, „kurie atsisako pripažinti, kad klimato pokyčiai yra tikri“, pabrėždamas, kad „neginčijami“ mokslo faktai įrodo, kad tas procesas iš tikrųjų vyksta.
„Anglies dvideginio kiekis atmosferoje dabar didžiausias per 800 tūkst. metų, – pabrėžė jis. – 14 iš 15 karščiausių visų laikų metų buvo per pastaruosius 15 metų. Praeiti metai buvo šilčiausi kada nors užfiksuoti mūsų planetoje.“
„Pasaulio ledynai tirpsta, liedami naują vandenį į vandenyną. Per pastarąjį šimtmetį pasaulinis jūros lygis pakilo apie aštuonis colius (20 cm)“, – pridūrė B.Obama.
„Tai įvyko per pastarąjį šimtmetį. Prognozuojama, kad iki šio šimtmečio pabaigos jis pakils dar 1–4 pėdomis (30–122 cm)“, – aiškino B.Obama, pridūręs, kad naujoji Pakrančių sargybos darbuotojų karta tikriausiai tiesiogiai susidurs su šio proceso padariniais, todėl jiems bus rengiami atitinkami mokymai ir keliamos atitinkamos užduotys.
B.Obama perspėjo, kad pasaulinio vandenyno lygio paaukštėjimas 30 cm gali kainuoti Jungtinėms Valstijoms apie 200 mlrd. dolerių.
B.Obama perspėjo, kad pasaulinio vandenyno lygio paaukštėjimas 30 cm gali kainuoti Jungtinėms Valstijoms apie 200 mlrd. dolerių.
Pasak Baltųjų rūmų pareigūnų, Pentagonas šią problemą vertina itin rimtai ir iš naujo vertina daugiau negu 7 000 karinių bazių, kompleksų ir kitų objektų pažeidžiamumą dėl klimato pokyčių.
Kariuomenė taip pat nagrinėja, kiek gali kainuoti intensyvesni Nacionalinės gvardijos veiksmai, reaguojat į ekstremalius klimato reiškinius.
Per paskutinį savo kadencijos etapą B.Obama vis labiau stengiasi atkreipti dėmesį į ekologines problemas, akcentuodamas jas savo kalbose ir per viešus renginius.
Praeitą mėnesį kalbėdamas Floridoje prezidentas pabrėžė, kokią naudą vietos verslui ir pramonei duoda aplinkosaugos pastangos, pateikdamas atsvarą argumentams, kad pastangos sumažinti anglies dvideginio išmetalus gali sulėtinti ekonomikos augimą.