Atėnuose apsilankęs A.Blinkenas paragino istorines varžoves „visus nesutarimus spręsti diplomatiniu būdu ir, žinoma, vengti grasinimų ar provokuojančios retorikos, kuri tik didintų įtampą, o tai gali būti dar sunkiau rinkimų laikotarpiu“.
Tikimasi, kad Graikijos ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis balandžio mėnesį surengs rinkimus.
Tuo metu Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pasiūlė gegužės 14 dieną surengti rinkimus Turkijoje.
Po anksčiau šį mėnesį Turkijoje ir Sirijoje įvykusio žemės drebėjimo, per kurį žuvo beveik 45 000 žmonių, padėtis gali pasikeisti.
Graikijos ir Turkijos priešprieša siekia šimtmečius, tačiau santykius paaštrino teritoriniai ir energetiniai ginčai, o pastaruoju metu – R.T.Erdogano nepamatuoti grasinimai įsiveržti.
Tačiau žemės drebėjimas atšildė NATO sąjungininkių, turinčių ilgametę patirtį dorojantis su tokiomis nelaimėmis, santykius.
Graikijos užsienio reikalų ministras Nikas Dendijas buvo pirmasis Europos ministras, apsilankęs Turkijoje po žemės drebėjimo, ir jį šiltai pasveikino kolega iš Turkijos – Mevlutas Cavusoglu.
Graikija į nelaimės zoną nusiuntė patyrusias gelbėtojų komandas ir pagalbą, o M.Cavusoglu vėliau pripažino: „Graikija buvo viena pirmųjų šalių, kuri paskambino ir pasiūlė pagalbą Turkijai po žemės drebėjimo.“
M.Cavusoglu prisiminė savitarpio pagalbą, kai 1999 metais Turkiją ir Graikiją supurtė žemės drebėjimai, ir tuomet sakė: „Mums nereikia laukti kito žemės drebėjimo, kad galėtume plėtoti savo santykius.“
„Tikiuosi, kad nuoširdžiai stengsimės dialogo keliu išspręsti mūsų nesutarimus“, – anksčiau šį mėnesį sakė Turkijos užsienio reikalų ministras.