„Pirmosiomis ketvirtadienio minutėmis“ inžinieriai pradėjo leisti urano heksafluorido dujas į šioje įmonėje veikiančias pirmosios kartos sodrinimo centrifugas, paskelbė Irano atominės energetikos organizacija.
Sutikimas sustabdyti urano sodrinimą komplekse, kuris ilgą laiką buvo įslaptintas, buvo vienas iš Teherano branduolinės programos suvaržymų, su kuriais Teheranas sutiko mainais į jam taikomų tarptautinių sankcijų švelninimą.
„Irano plečiama [branduolinio ginklo] platinimo atžvilgiu opi veikla kelia susirūpinimą, jog Iranas užima tokią poziciją, kad turėtų spartaus branduolinio prasilaužimo galimybę“, – sakoma JAV valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo pareiškime.
„Atėjo laikas visoms valstybėms atmesti šio režimo branduolinį reketą ir imtis rimtų žingsnių spaudimui didinti“, – pažymėjo M.Pompeo.
Irano sprendimas atnaujinti sodrinimą sukėlė susirūpinimą šalims, tebedalyvaujančioms ties žlugimo riba atsidūrusioje sutartyje.
Jungtinė Karalystė, Kinija, Prancūzija, Vokietija ir Rusija stengėsi išgelbėti sunkiai iškovotą susitarimą, Vašingtonui pernai gegužę iš jo pasitraukus ir vienašališkai atnaujinus skaudžias sankcijas Teheranui.
M.Pompeo pridūrė, kad „vėliausios Irano branduolinio eskalavimo apraiškos atspindi iš pat pradžių režimo turėtus ketinimus: reketu priversti tarptautinę bendruomenę susitaikyti su jo smurtu ir teroru“.
„Tarptautinės bendruomenės narėms, kurios pagrįstai susirūpinusios dėl Irano vėliausių atakų ir provokacijų, vertėtų įsivaizduoti, kaip elgtųsi Iranas, jei turėtų branduolinių ginklų“, – sakė JAV diplomatijos vadovas.