Projekte numatyta pereiti prie „naujo, pastovaus standartinio laiko“, užtikrinsiančio šviesesnius žiemos vakarus.
Vadinamajam Saulės šviesos apsaugos aktui (angl. Sunshine Protection Act) dar turi pritarti Atstovų Rūmai. Jį priėmus, pavasario rytais nebus prarandama valanda lovoje, o moksleiviams ir biurų darbuotojams sumažės kelionių namo tamsiuoju metu.
Įstatymo projektą pernai pateikė respublikonas Marco Rubio – senatorius iš Floridos, vadinamos „saulėtąja valstija“. Anot jo, tyrimai rodo, kad pastovus vasaros laikas (DST) gali duoti naudos ekonomikai.
„Viskas paprasta. Šviesaus meto sutrumpinimas rudenį ir žiemą slegia Amerikos žmones ir niekaip jiems nepadeda“, – prieš balsavimą sakė M.Rubio.
„Laikas atsisakyti šios pabodusios tradicijos“, – pridūrė jis.
M.Rubio savo kolegoms Kongreso aukštuosiuose rūmuose sakė, kad Jungtinėse Valstijose savaitę po laikrodžių persukimo padaugėja eismo nelaimių ir žmonių, patiriančių širdies smūgius.
DST buvo įvestas federalinės vyriausybės per Pirmąjį pasaulinį karą, tačiau po septynių mėnesių buvo atšauktas ir padaryti pakeitimai. Senatoriai vienbalsiai pritarė, kad būtų atsisakyta dabartinio varianto, apimančio laikotarpį nuo kovo iki lapkričio.
Pastaraisiais metais sustiprėjo raginimai DST padaryti pastoviu. Ypač aktyviai už tai pasisakė politikai ir lobistai iš šalies šiaurės rytų, kur ankstyvais žiemos rytais įprastai spaudžia šaltis.
M.Rubio sakė konsultavęsis su verslo bendruomene ir buvo sutarta, kad pokyčių nebus iki 2023 m. lapkričio.
„Tai didžiulis, protingas žingsnis pirmyn“, – sakė demokratų senatorius Sheldonas Whitehouse'as, vienas iš šio įstatymo projekto rėmėjų, anksčiau socialiniame tinkle „Twitter“ paraginęs kolegas įstatymų leidėjus „praskaidrinti šalčiausius mėnesius papildoma popiečio saulės valanda“.
Šis teisės aktas nepaveiks Havajų ir didžiosios dalies Arizonos, Navahų šalies, Amerikos Samoa, Guamo, Marianos Šiaurinių Salų, Puerto Riko ir JAV Mergelių Salų, pavasarį nepersukančių laikrodžių pirmyn.