JAV kartoja „žinią, kurią šioms šalims viešai ir privačiai perdavėme praeityje, kad bet kada, kai į šalį įžengia „Wagner“, paskui seka mirtis ir destrukcija“, žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas spaudai Matthew Milleris.
„Matome, kaip „Wagner“ išnaudoja vietos gyventojus, kaip išgauna vietos turtą, kaip pažeidinėja žmogaus teises“, – teigė jis.
„Tai, kas įvyko savaitgalį, dar labiau sustiprina mūsų išreikštą susirūpinimą dėl nestabilumo, kurį „Wagner“ atneša įsitraukdama į konfliktus“, – sakė M.Milleris.
„Wagner“ vis aktyviau veikia Afrikoje, o Malio karinė chunta, pablogėjus santykiams su buvusia kolonijine valstybe Prancūzija, samdė šios rusų bendrovės kovotojus ir diplomatiškai ėmė šlietis prie Rusijos.
Praėjusį mėnesį Jungtinių Tautų žmogaus teisių institucija pranešė, kad užsienio pajėgos, kurias JAV įvardijo kaip „Wagner“ pajėgas, 2022 metų kovo mėnesį centrinėje Malio dalyje esančiame Muros mieste išžudė mažiausiai 500 žmonių.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas interviu valstybinei televizijai RT pirmadienį pareiškė, kad tai, ką jis vadina Rusijos instruktoriais, tęs savo darbą tiek Malyje, tiek Centrinės Afrikos Respublikoje.
S.Lavrovas teigė, kad Europa ir ypač Prancūzija paliko abi Afrikos šalis, kurios savo ruožtu paprašė Rusijos ir „Wagner“ atsiųsti karinių instruktorių ir užtikrinti jų vadovų saugumą.
Savaitgalį „Wagner“ bosas Jevgenijus Prigožinas surengė trumpą maištą, jo pajėgos judėjo Maskvos link, o paskui sudarė susitarimą, pagal kurį, kaip sakė Kremlius, jis galės saugiai išvykti į Baltarusiją.