Teigiama, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nedalyvavo šiuose pokalbiuose, kurie vyko intensyvėjant Rusijos branduolinei retorikai ir patyrus nesėkmių mūšio lauke.
Tačiau tai, kad aukšto rango Rusijos kariniai vadovai apskritai diskutavo, sukėlė Joe Bideno administracijos nerimą. Kaip rašo leidinys, šie pokalbiai rodo, kaip yra nusivylę Rusijos generolai dėl savo nesėkmių Ukrainoje, ir leidžia manyti, kad užslėpti V.Putino grasinimai panaudoti branduolinį ginklą gali būti ne tik žodžiai.
Vis dėlto amerikiečių pareigūnai teigė nematę jokių įrodymų, kad rusai perkelia branduolinius ginklus ar imasi kitų taktinių priemonių ruoštis smūgiui.
V.Putinas ne kartą buvo įspėjęs, kad jei reikės, Rusija panaudos visus turimus ginklus, kad gintų savo teritoriją, įskaitant turimus branduolinis užtaisus. Dėl šios Kremliaus retorikos Vakarai sunerimę, o J.Bideno administraciją Maskvą ne kartą įspėjo, kad panaudojus branduolinį ginklą Rusija sulauks atsako.
Spalio pradžioje ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis įspėjo Maskvą, kad jeigu ši Ukrainoje panaudos branduolinį ginklą, Vakarų karinis atsakas bus Rusijos pajėgų sunaikinimas, skelbė naujienų agentūra AFP.
„V.Putinas sako, kad neblefuoja. Na, jis negali sau leisti blefuoti ir turi būti aišku, kad Ukrainą remiantys žmonės, Europos Sąjunga ir valstybės narės, Jungtinės Valstijos ir NATO taip pat neblefuoja.
Bet kokia branduolinė ataka prieš Ukrainą sukels atsaką, ne branduolinį atsaką, bet tokį galingą karinį atsaką, kad Rusijos kariuomenė bus sunaikinta“, – pareiškė jis.
Pentagono vertinimu, Rusija turi iki 2 tūkst. taktinių branduolinių ginklų atsargų.
Nė vienas taktinis branduolinis ginklas niekada nebuvo panaudotas karo lauke, tačiau jį galima panaudoti įvairiais būdais, įskaitant raketą ar artilerijos sviedinį.
Taktinių branduolinių ginklų galia yra mažesnė ir jie skirti naudoti mažesniu atstumu nei tarpžemyninių balistinių raketų kovinės galvutės.