JAV Senatas po Orlando žudynių nesutiko griežtinti ginklų kontrolę

Respublikonų kontroliuojamas Senatas pirmadienį, praėjus kiek daugiau nei savaitei po žudynių Orlando naktiniame klube, nepritarė keturioms konkuruojančioms ginklų kontrolės priemonėms. Šis žingsnis išryškino skirtingą partijų požiūrį ginklų kontrolės klausimu, kuris neabejotinai bus plačiai aptariamas įtemptos prezidento rinkimų kampanijos metu.
1. Jungtinės Amerikos Valstijos – 100 gyventojų tenka apie 89 šaunamieji ginklai
Jungtinės Amerikos Valstijos – 100 gyventojų tenka apie 89 šaunamieji ginklai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Likus mėnesiui, kai respublikonai ir demokratai oficialiai paskelbs savo kandidatus į prezidento postą, įstatymų leidėjams nepavyko pasiekti kompromiso vienu opiausių nūdienos klausimų Amerikoje.

Nors po didžiausių per JAV istoriją šaudynių Orlando naktiniame gėjų klube, kurios nusinešė 49 gyvybes, respublikonai ir demokratai rodė valią imtis veiksmų, pirmadienį jie atmetė keturias pataisas – po dvi nuo kiekvienos partijos, kuriomis būtų sugriežtinta ginklų įsigijimo tvarka, taip pat suvaržyta teisė įsigyti ginklą įtariamiems teroristams.

Dviejose demokratų pateiktose pataisose buvo numatyta uždrausti įsigyti šaunamąjį ginklą asmenims, kurie įtraukti į Federalinio tyrimų biuro stebimų asmenų ir negalinčių skristi asmenų sąrašus, ir sugriežtinti asmenų, norinčių įsigyti šaunamąjį ginklą ginklų parodose ar internetu, sveikatos ir kriminalinių biografijos faktų patikrą.

Respublikonai nepritaria tokioms priemonėms – iš esmės jie nepritaria bet kokioms pastangoms suvaržyti asmens teisė turėti ir nešioti šaunamąjį ginklą, tvirtindami, kad ją gina JAV Konstitucijos Antroji pataisa.

Jie pasiūlė nustatyti 72 valandų laukimo laikotarpį šaunamąjį ginklą norintiems įsigyti asmenims, kurie yra įtraukti į FTB stebimų asmenų sąrašus, kad vyriausybė turėtų laiko gauti teismo nurodymą esant reikalui blokuoti ginklo pardavimą.

Antruoju respublikonų siūlymu siekta pagerinti asmenų patikrinimo sistemą. Demokratai atmetė abi respublikonų iniciatyvas.

Tokios priemonės dažnai atmetamos Senate, kur teisės aktui patvirtinti reikia 60 iš 100 senatorių pritarimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų