JAV stengiantis plėsti ryšius su Afrika, joje lankysis viceprezidentė K.Harris

Jungtinėms Valstijoms stengiantis konkuruoti pasaulyje ir plėsti ryšius su Afrika, šiame žemyne kovo pabaigoje savaitę lankysis viceprezidentė Kamala Harris.
Kamala Harris
Kamala Harris / „Scanpix“ / DPA nuotr.

„Šia kelione bus stiprinamos Jungtinių Valstijų partnerystės visoje Afrikoje ir skatinamos mūsų bendros pastangos dėl saugumo ir ekonominio klestėjimo“, – sakoma viceprezidentės atstovės Kirsten Allen pareiškime.

K.Harris kelionė planuojama po JAV pirmosios ponios Jill Biden ir iždo sekretorės Janet Yellen vizitų. Valstybės sekretorius Antony Blinkenas į Afriką vyksta šią savaitę, o prezidentas Joe Bidenas turėtų šiame žemyne apsilankyti vėliau šiais metais.

Tačiau K.Harris vizitas bus atidžiai stebimas dar ir dėl to, kad ji yra pirma juodaodė JAV viceprezidentė ir pirmoji moteris šiame poste.

Ji planuoja kovo 26–29 dienomis lankytis Ganoje, kovo 29–31 dienomis – Tanzanijoje, o nuo kovo 31-osios iki balandžio 1-osios – Zambijoje.

K.Harris turi asmeninių ryšių su trečiąja į kelionės planą įtraukta šalimi – jos senelis iš motinos pusės prieš daug metų dirbo Zambijoje ir vaikystėje ji čia jį lankė.

K.Allen nurodė, kad viceprezidentės darbotvarkėje bus demokratijos skatinimo, prisitaikymo prie klimato kaitos, moterų ekonominio įgalinimo ir maisto saugumo klausimai.

Be susitikimų su visų trijų šalių prezidentais, K.Harris planuoja kalbėtis su „jaunais lyderiais, verslo atstovais, įmonininkais ir diasporos nariais“, sakė K.Allen.

Koordinuotos Baltųjų rūmų pastangos plėsti ryšius su Afrika prasidėjo JAV ir Afrikos lyderių susitikimu gruodžio mėnesį. Kinija daug investuoja Afrikoje, bet Vašingtonas nori įtikinti, kad yra geresnis partneris už Pekiną.

„Mūsų administracija vadovausis ne tuo, ką galime padaryti Afrikai, bet tuo, ką galime padaryti [drauge] su Afrika“, – per tą viršūnių susitikimą sakė K.Harris.

Nors didelę JAV užsienio politikos dalį lemia Amerikos ir Kinijos konkurencija, demokratų administracija nori, kad Afrikos lyderiai nesijaustų atsidūrę geopolitinės priešpriešos centre.

Vienas administracijos aukšto rango pareigūnas pabrėžė, kad Baltieji rūmai nori pateikti tokią darbotvarkę, kurioje būtų atsižvelgiama į susirūpinimą dėl Kinijos, taip pat dėl Rusijos karo Ukrainoje padarinių, bet šie klausimai nedominuotų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs