„Pietų Korėjos ir JAV oro pajėgos atliko oro užtvaros pratybas, kad galėtų tvirtai susidoroti su pakartotiniais Šiaurės Korėjos balistinių raketų paleidimais ir branduolinių ginklų plėtojimu“, – sakoma Pietų Korėjos oro pajėgų pareiškime.
Pratybose dalyvavo du bombonešiai „B-1B Lancer“ iš Guamo ir keturi „nematomi“ naikintuvai „F-35B“ iš jūrų pėstininkų korpuso Ivakunio oro pajėgų bazės Japonijoje. Taip pat dalyvavo keturi Pietų Korėjos naikintuvai.
B-1B skrydžiai virš pusiasalio iš Guamo – JAV teritorijos Ramiajame vandenyne – siutina Šiaurės Korėją, kuri juos paminėjo paskelbdama planą paleisti raketų salvę šios salos link.
Šie grasinimai šį mėnesį smarkiai padidino įtampą. Taip pat buvo naujų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos sankcijų įvedimas, JAV prezidento Donaldo Trumpo apokaliptinis perspėjimas nukreipti prieš Šiaurės Korėją „ugnį ir įniršį“ ir Šiaurės Korėjos paleistos raketos skrydis virš Japonijos praėjusį antradienį.
Pratybos vyko Pilsengo poligone Gangvono provincijoje, maždaug 150 km į pietus nuo abi Korėjas skiriančios Demilitarizuotos zonos.
Pietų Korėjos oro pajėgų atstovas sakė, kad pratybos buvo surengtos atskirai nuo metinių bendrų pratybų „Ulchi Freedom Guardian“, kurios baigėsi ketvirtadienį.
Šiose dvi savaites trukusiose pratybose Pietų Korėjoje dalyvavo dešimtys tūkstančių Pietų Korėjos ir JAV karių; jos buvo daugiausia modeliuojamos kompiuteriais.
Šalies lyderis Kim Jong Unas paragino paleisti daugiau raketų į Ramųjį vandenyną, pranešė naujienų agentūra KCNA.
Šias metines pratybas branduolinių ginklų turintis Pchenjanas laiko itin provokuojamomis invazijos repeticijomis ir visuomet sutinka jas grasinimais imtis griežtų atsakomųjų karinių veiksmų.
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida vidutinio nuotolio raketos „Hwasong-12“ skrydį virš Šiaurės Japonijos pavadino „ginklų žvanginimo“ prieš šias pratybas dalimi.
Šalies lyderis Kim Jong Unas paragino paleisti daugiau raketų į Ramųjį vandenyną, pranešė naujienų agentūra KCNA.
Šiaurės Korėja tvirtina, kad branduolinių ginklų jai reikia norint apsisaugoti nuo JAV, o analitikai sako, kad Pchenjanas sparčiai plėtojo savo balistinę technologiją, nepaisydamas septynių JT rezoliucijų.
Liepos mėnesį Pchenjanas sėkmingai paleido dvi tarpžemynines balistines raketas ir taip parodė turinti galimybių smogti žemyninei JAV daliai.