2017 02 02 /2017 02 03

JAV sušvelnino sankcijas Rusijos federalinei saugumo tarnybai

JAV Iždo departamentas ketvirtadienį pakoregavo sankcijas, taikomas Rusijos federalinei saugumo tarnybai (FSB), kad toje šalyje dirbantys Amerikos verslininkai galėtų gauti privalomus leidimus kai kurioms JAV technologijoms importuoti.
D.Trumpas telefonu kalbasi su Australijos premjeru M.Turnbullu.
D.Trumpas telefonu kalbasi su Australijos premjeru M.Turnbullu. / „Scanpix“/AP nuotr.

Baltieji rūmai nedelsdami paneigė pareiškimus, kad šis naujojo prezidento Donaldo Trumpo administracijos žingsnis prilygsta sankcijų Rusijai „švelninimui“.

„Aš nieko nesušvelninau“, – D.Trumpas sakė per susitikimą su motociklų gamintojos „Harley-Davidson“ vadovais.

Ankstesnio prezidento Baracko Obamos administracija gruodžio 29 dieną uždraudė amerikiečiams vykdyti bet kokius sandorius su FSB. Ši priemonė buvo atsakas į numanomą Rusijos kišimąsi per JAV rinkimus.

Vis dėlto ketvirtadienį Iždo departamentas nutarė, kad JAV verslininkams, importuojantiems į Rusiją ir privalantiems gauti FSB leidimą, kad galėtų parduoti kurių prekių Rusijos įmonėms – bet ne pačiai saugumo agentūrai – reikia sudaryti tokią galimybę.

Konkrečiai jiems per metus leidžiama sumokėti už FSB leidimus iki 5 000 dolerių.

Pats departamento sprendimas nesuteikia leidimo parduoti Rusijai kokias nors JAV gaminamas prekes. Pagal JAV taisykles kai kurių technologijų pardavimas yra griežtai reguliuojamas kitais teisės aktais.

Pats departamento sprendimas nesuteikia leidimo parduoti Rusijai kokias nors JAV gaminamas prekes.

Vašingtone įsikūrusio prekybos advokatų biuro „Jacobson Burton Kelly PLLC“ vadovas Dougas Jacobsonas sakė, kad šis žingsnis yra „labai menka problema“.

Iždo departamento sprendimas tiesiog „leidžia JAV bendrovėms gauti iš FSB licencijas ir leidimus importuoti į Rusiją tam tikrą programinę ir IT įrangą, turinčią šifravimo elementų“, sakomas D.Jacobsono „Twitter“ žinutėje.

„Jis neleidžia vykdyti pardavimų FSB. Jis tik leidžia JAV subjektams tvarkyti reikalus su FSB, siekiant gauti leidimus importuoti šias prekes į Rusiją“, – pridūrė jis.

Daugelis prognozavo, kad D.Trumpo administracija mėgins atkurti ryšius su Rusija, kurie vadovaujant ankstesniam prezidentui Barackui Obamai pašlijo labiausiai per kelis pastaruosius dešimtmečius. Vienos iš pagrindinių šios nesantaikos priežasčių – Maskvos palaikymas pilietinio karo krečiamos Sirijos prezidento Basharo al Assado režimui ir Rusijos 2014 metais įvykdyta invazija į Ukrainai priklausantį Krymą bei šio pusiasalio vėlesnė aneksija.

Pernai gruodį B.Obama išsiuntė iš šalies, anot Baltųjų rūmų, 35 Rusijos „žvalgybos operatyvininkus“. Jis taip pat įtraukė į sankcijų „juodąjį sąrašą“ FSB ir kai kurių kitų Rusijos agentūrų bei asmenų, kai JAV žvalgybos tarnybos pareiškė nustačiusios, jog Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas asmeniškai inicijavo pastangas kištis į JAV prezidento rinkimų kampaniją, vykdant kibernetinį šnipinėjimą ir organizuojant dezinformacijos kampanijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų