„Noriu, kad ryšiai su Britanija būtų artimi, kiek tai įmanoma – aš nesiderėsiu su Britanija priešiškai nusiteikęs“, – J.-C.Junckeris sakė žurnalistams Pekine.
Tačiau jis pakartojo Bendrijos poziciją, kad „nebus derybų jokiu lygmeniu“, kol Londonas oficialiai inicijuos išstojimo procesą pagal ES sutarties 50-ąjį straipsnį.
Šie J.C.Junckerio komentarai nuskambėjo tuo metu, kai Theresa May ruošiasi tapti antrąja moterimi, užėmusia Britanijos ministro pirmininko postą, kai Davidas Cameronas atsistatydins po šalį ir pasaulį supurčiusio „Brexit“ referendumo.
Europos lyderiai prašė Londono kuo greičiau oficialiai pradėti „skyrybas“ su ES, bet Th.May užsiminė, kad ji nesileis skubinama.
Europos lyderiai prašė Londono kuo greičiau oficialiai pradėti „skyrybas“ su ES, bet Th.May užsiminė, kad ji nesileis skubinama.
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, sėdėjęs šalia J.C.Junckerio per spaudos konferenciją po ES ir Kinijos verslo forumo, pridūrė, kad „po vadinamosios skyrybų procedūros Jungtinė Karalystė liks mūsų artimiausia partnerė“.
J.C.Junckeris stengėsi išsklaidyti nuogąstavimus dėl „Brexit“, sakydamas forumo dalyviams, kad „27 nares turinti Europa yra antroji didžiausia ekonominė zona pasaulyje ir tokia išliks. Ji išliks vedančioji pasaulio rinka“.
Analitikai sako, kad Kinijai nepalankiai vertina sąmyšį, kurį pasaulio rinkose sukėlė referendumas dėl Britanijos pasitraukimo iš ES rezultatai, bet Pekinas ilguoju laikotarpiu galėtų strategiškai išnaudoti labiau susiskaldžiusią Europą.
Per forumą Kinijos premjeras Li Keqiangas pareiškė: „Tikime, kad ES ir Britanija pasirinks sklandų kursą.“
Aiškiai juokaudamas Li Keqiangas pridūrė, kad J.C.Junckeris „gerbia ES kultūrų įvairovę – jis ką tik kalbėjo prancūziškai, o kitą kartą galbūt kalbės vokiškai“.