Anot J.C.Junckerio, Europai ir Rusijai reikia „atnaujinti kontaktus“ ir atitolti nuo „Šaltojo karo retorikos“ – tokias mintis EK pirmininkas išsakė interviu olandų portalui Trouwl.nl.
„Mano draugas Vladimiras Putinas – nes mes esame draugai jau daug metų, nors dabar negali sakyti, kad Putinas yra tavo draugas – buvo labai nemaloniai nustebintas vieno (JAV) prezidento Baracko Obamos sakinio, kai jis (2014 metais Hagoje) pareiškė, jog Rusija yra tik regioninė galia“. – kalbėjo J.C.Junckeris.
„Rusija tikrai nėra regioninė galia. Mes turime išmokti kalbėti su rusais lygiomis teisėmis, akių lygyje“, – pridūrė EK vadovas.
J.C.Junckeris: „Rusija tikrai nėra regioninė galia. Mes turime išmokti kalbėti su rusais lygiomis teisėmis, akių lygyje.“
J.C.Junckeris taip pat teigė, kad Europa turi atnaujinti kontaktus su Maskva: „Rusija yra didi žaidėja. Nėra jokios saugumo temos Europai be Rusijos. Man nepatinka dabartinė Šaltojo karo retorika.“
EK pirmininko komentarai kertasi su dabartine situacija Bendrijos ir Rusijos santykiuose.
ES parėmė Jungtinę Karalystę, kai ši apkaltino Maskvą suorganizavus buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimą nervus paralyžiuojančia medžiaga, Briuselyje taip pat skamba kaltinimai Rusijai dėl kišimosi į rinkimus Vakaruose.
J.C.Junckeris taip pat įspėjo, kad Europos galia pasaulyje traukiasi, nors kitų didžiųjų šalių ir regionų – auga.
„Mes, europiečiai, kartais manome, kad esame pasaulio šeimininkai. Pamirštame, kad esame maža ir silpna Visatos dalis. Mes prarandame ekonominę galią, esame pralaiminčiųjų pusėje ir kalbant apie demografiją.
Kultūrine prasme mes egzistuojame, bet ne dominuojame. Tad visada kviečiu visus elgtis kukliau – turime klausytis likusio pasaulio“, – kalbėjo J.C.Junckeris.
EK pirmininko pasisakymai apie Rusiją, tiesą sakant, nestebina. Labiau netikėta tai, kad J.C.Junckeris šeštadienį vyks į Vokietijos miestą Tryrą, kur dalyvaus filosofo Karlo Marxo, kurio publikacijos tapo pagrindo komunistiniam judėjimams visame pasaulyje, 200-ojo gimtadienio minėjimo iškilmėse.
Negana to, J.C.Junckeris Tryre pasakys kalbą. Šiame mieste, kur K.Marxas gimė ir užaugo, bus atidengta filosofo statula, kurią Tryrui padovanojo komunistinė Kinijos vyriausybė.
K.Marxas ir jo bičiulis Friedrichas Engelsas 1848 metais kartu parašė „Komunistų partijos manifestą“, kuriame skelbė komunistų istorinį vaidmenį. Ši politinė deklaracija įkvėpė daugybę aktyvistų visame pasaulyje – deja, komunizmą jie sėjo remdamiesi smurtu ir pražudė milijonus žmonių.
„Karlo Marxo filosofija, kai buvo pritaikyta, sukėlė bene daugiausiai kančių žmonijos istorijoje, – pareiškė JAV veikiančio Komunizmo aukų atminimo fondo direktorius Marionas Smithas. – Tokios marksistinės valstybės kaip Sovietų Sąjunga ir komunistinė Kinija yra atsakingos už daugiau nei 100 mln. žmonių žūtį.“
J.C.Junckerio, kuris yra Tryro garbės pilietis, vadovaujama Europa Komisija vis dėlto gina savo vadovo sprendimą švęsti K.Marxo gimtadienį.
„Nekalbėjimas apie jį (K.Marxą, – red.) būtų arti istorijos neigimo. Pirmininkas Junckeris pikiai suvokia istorinius faktus, jautrumą ir žmonių požiūrį į Karlą Marxą. Niekas negali paneigti, kad Karlas Marxas – asmuo, vienaip ar kitaip pakeitęs istoriją“, – skelbiama pranešime.