Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

#JeSuisAhmed: pagarba musulmonui policininkui, kuris Paryžiuje žuvo gindamas žodžio laisvę

Po žiaurios atakos prieš Prancūzijos satyrinį leidinį „Charlie Hebdo“ visame pasaulyje žmonės savo gedulą ir paramą žurnalui bei žodžio laisvei reiškia su saitažodžiu (angl. hashtag) #JeSuisCharlie (liet. „Aš esu Charlie“). Socialiniuose tinkluose populiarėja ir kita frazė – #JeSuisAhmed (liet. „Aš esu Ahmedas“), skirta pagerbti teroristų nužudytam policininkui musulmonui. „Aš mirsiu gindamas tavo teisę šaipytis iš mano tikėjimo #JeSuisAhmed“, – pagarbą gyvybės netekusiam pareigūnui išreiškė vienas „Twitter“ vartotojas.
Ahmedas Merabetas
Ahmedas Merabetas / „Twitter“ nuotr.

Ahmedas Merabetas – 42 metų Paryžiaus policininkas, kurį prie redakcijos į galvą nušovė kaukėti ir ginkluoti užpuolikai. Jis – vienas iš 12 žmonių, netekusių gyvybės per žiauriausią išpuolį Prancūzijoje per 50 metų.

Nufilmuoti jo nužudymo vaizdai šokiravo pasaulį – sužeistam ir gulinčiam ant žemės pareigūnui pribėgęs užpuolikas paleido kulką tiesiai į galvą. „Mes atkeršijom už pranašą Mahometą! – šaukė jie prie redakcijos. – Mes nužudėme „Charlie Hebdo“!“. Jų nužudytas pareigūnas – taip pat musulmonas.

„Scanpix“/AP nuotr./Užpuolikai Paryžiuje
„Scanpix“/AP nuotr./Užpuolikai Paryžiuje

Pirmasis dėmesį į tai atkreipė Maroke gyvenantis žurnalistas Julienas Castersas. Jis ir pradėjo saitažymę #JeSuisAhmed. „Tai kirtis islamo stigmatizavimui ir priminimas, kad musulmonai Prancūzijoje nėra visi radikalūs islamistai“, – sakė jis BBC.

Socialiniuose tinkluose A.Merabetas vadinamas didvyriu ir simboliu debatuose dėl žodžio laisvės bei religinės tolerancijos. Žmonės rašo, kad jis žuvo gindamas leidinį, kuris šaipėsi iš jo religijos – taip jis tarsi įkūnija garsiąją prancūzų filosofo Voltaire'o frazę „Aš nesutinku su tuo, ką sakote, bet iki mirties ginsiu jūsų teisę taip sakyti.“

„Jį bailiai nužudė žmonės, kurie klaidingai interpretuoja šventuosius raštus, – sakė Prancūzijos policijos profsąjungos atstovas Christophe'as Crépinas. – O jis pats buvo kilęs iš imigrantų šeimos.“ 

Kartu plinta ir dar viena saitažymė – #notinmyname (liet. „Ne mano vardu“), nukreipta prieš „Islamo valstybę“. „Negalima pamiršti, kad musulmonai yra pirmosios terorizmo aukos“, – rašė vienas „Twitter“ vartotojas.

A.Merabetas buvo antrasis policininkas, kuris tądien neteko gyvybės – buvo nužudytas ir pareigūnas, kuris buvo skirtas vieno iš „Charlie Hebdo“ redaktorių apsaugai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos