Darbininkai, įskaitant kranininkus ir mašinistus, streikuos Anglijos rytiniame Felikstou uoste, kur per metus iškraunama apie 4 mln. konteinerių iš 2 000 laivų.
Streikai vyksta visoje Jungtinėje Karalystėje, kur šeštadienį jau trečią dieną šią savaitę sutriko suplanuotos kelionės, tūkstančiams geležinkelio darbuotojų tęsiant vasaros streikus ir reikalaujant didesnio darbo užmokesčio ir darbo garantijų dėl sparčiai kylančių maisto ir energijos kainų.
Šeštadienį išvažiavo tik maždaug vienas iš penkių Jungtinės Karalystės traukinių, o kai kuriose vietovėse traukiniai nekursuoja visą dieną. Tarp nukentėjusiųjų keleivių buvo futbolo ir kriketo sirgaliai, dalyvavę sporto rungtynėse, taip pat turistai.
Penktadienį dėl kito streiko nevažiavo traukiniai daugelyje Londono metropoliteno linijų.
Profesinė sąjunga „Unite“ teigia, kad Felikstou uostą valdanti bendrovė „CK Hutchison Holding Ltd.“ pirmenybę teikė pelnui, o ne padoriam darbuotojų darbo užmokesčiui.
Uosto administracija savo ruožtu teigė esanti „nusivylusi“, kad profesinė sąjunga „nesėdo prie konstruktyvių diskusijų stalo, kad rastų sprendimą“.
Šiame uoste perkraunama beveik pusė į šalį įvežamų konteinerių krovinių. Dėl streiko laivus gali tekti nukreipti į kitus Jungtinės Karalystės ar Europos uostus.
Dėl virtinės geležinkelių darbuotojų streikų birželio mėnesį sutriko susisiekimas traukiniais visoje šalyje. Darbininkai reikalavo geresnio darbo užmokesčio ir darbo sąlygų, valdžios institucijoms bandant reformuoti geležinkelių sistemą, kuri dėl pandemijos ir besikeičiančių žmonių kelionės į darbą įpročių neteko dalies buvusių pajamų.
JK susiduriant su didžiausia per pastaruosius dešimtmečius pragyvenimo išlaidų krize, streikus planuoja ir daugiau viešojo ir privataus sektoriaus profesinių sąjungų. Pašto darbuotojai, teisininkai, „British Telecom“ darbuotojai ir šiukšlių surinkėjai jau paskelbė apie vėliau šį mėnesį numatytus streikus.