„Lyderiai susitarė, kad padėties pablogėjimas neatitinka niekieno interesų“, – sakoma pranešime. Londonas pridūrė, kad B.Johnsonas perspėjo V.Putiną, jog Rusijos įsiveržimas į Ukrainai būtų „tragiškas apsiskaičiavimas“.
Abu lyderiai atkreipė dėmesį, jog jų vyriausybės tęsia dialogą įvairiais klausimais, įskaitant klimato kaitą, padėtį Afganistane ir susitarimą dėl Irano branduolinės programos.
„Jie susitarė taikyti šią dialogo dvasią esamai įtampai, siekiant rasti taikų sprendinį“, – sakoma pranešime.
B.Johnsonas taip pat atkreipė dėmesį, kad Ukraina turi teisę siekti įstoti į NATO, kuri yra gynybos aljansas. Premjeras pridūrė, kad Kijevas turėtų būti įtrauktas į bet kokias Vakarų šalių derybas dėl priešpriešos su Rusija.
Antradienį B.Johnsonas apsilankė Kijeve ir po derybų su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu perspėjo, kad gausios Rusijos pajėgos, sutelktos prieš šios šalies sienų, kelia Ukrainai „aiškų ir esamą pavojų“.
Praeitą savaitgalį Britanija nurodė, kad ruošiasi pasiūlyti NATO didelį karių, ginkluotės, karo laivų ir lėktuvų perkėlimą Europoje, išliekant įtampai su Maskva.
Be kita ko, Londonas gali dvigubai padidinti savo 1 150 karių kontingentą Aljanso rytinėse šalyse ir pasiųsti daugiau „gynybinės ginkluotės“ į Estiją. Anksčiau Jungtinė Karalystė pasiuntė Ukrainai prieštankinių raketų.