Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija nurodė, kad turi galvoje „kibernetinius įsilaužimus, kišimąsi į demokratinius procesus ir karinių pajėgų telkimą šalia Ukrainos sienos ir neteisėtai aneksuotame Kryme“.
Ambasadorius iškviestas tą pačią dieną, kai JAV dėl Kremliaus kišimosi į Amerikos rinkimus, didžiulės kibernetinės atakos ir kitos priešiškos veiklos paskelbė sankcijų Rusijai ir nurodė išsiunčiančios iš šalies 10 rusų diplomatų.
Britų vyriausybė sakė, kad ji „aiškiai parodė JK paramą prezidento [Joe] Bideno paskelbtiems veiksmams“, nes Rusijos ambasadorius Londone buvo iškviestas pas užsienio reikalų sekretoriaus pavaduotoją Philipą Bartoną.
„Jis išdėstė JK vertinimą, kad Rusijos žvalgybos tarnybos yra atsakingos už „SolarWinds“ įsilaužimą“, – sakoma britų URM pranešime, turint galvoje pernai įvykdytą kibernetinį įsilaužimą, dėl kurio kibernetinio saugumo ekspertai ir Vakarų valstybės kaltina Rusiją.
„Jis informavo ambasadorių, kad JK ir toliau bendradarbiaus su savo sąjungininkais, kad įvardytų piktybines Rusijos žvalgybos tarnybų operacijas ir joms pasipriešintų“, – priduriama pranešime.
Ph. Bartonas taip pat išreiškė Londono susirūpinimą dėl pastaruoju metu telkiamų rusų pajėgų palei Rusijos sieną su Ukraina ir Kryme, kurį Maskva aneksavo 2014-aisiais, sakė JK užsienio reikalų ministerijos atstovas.
„Ši veikla kelia grėsmę ir destabilizuoja, – pridūrė jis. – Rusija turi nutraukti provokacijas ir deeskaluoti įtampą pagal savo tarptautinius įsipareigojimus.“