Šis jo pasiūlymas ketvirtadienį sulaukė prieštaringų vertinimų.
Leiboristų lyderis sakė, kad jei taptų vyriausybės vadovu, siektų atidėti spalio 31-ąją numatytą „Brexit“ ir tada skelbtų visuotinius rinkimus.
J.Corbynas yra vienintelis asmuo, galintis inicijuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo B.Johnsono vyriausybe. Jis ketina tai padaryti, kai rugsėjo 3-ąją vėl susirinks parlamentas, jei bus tikras dėl savo pergalės.
Konservatorius B.Johnsonas žada, kad Jungtinė Karalystė bet kokiu atveju – su sutartimi ar be jos – spalio 31 dieną paliks Europos Sąjungą.
Laikui sparčiai senkant, parlamentarai, nepritariantis išstojimui arba „Brexit be sutarties scenarijui, ieško būdų sustabdyti B.Johnsoną.
Laiške kitiems opozicijos lyderiams ir vyriausybės pozicijos nepalaikantiems įtakingiems konservatoriams J.Corbynas rašo, kad jo planas „gali pašalinti rimtą „Brexit“ be sutarties pavojų, užbaigti nežinomybę ir suirutę bei leisti visuomenei nuspręsti dėl geriausio tolesnio kelio“.
Škotijos nacionalinė partija, antra pagal dydį opozicinė politinė jėga parlamente, sveikino šią idėją. Tačiau liberalai demokratai, trečia pagal dydį opozicinė frakcija, J.Corbyno planą pavadino nesąmone ir sakė, kad leiboristų lyderis negali imtis vadovaujamo vaidmens.
J.Corbynas „Brexit“ klausimu laikosi vadinamojo konstruktyvaus neapibrėžtumo. Tuo tarpu daugelis jo partijos narių itin skeptiškai žiūri į galimybę jam tapti ministru pirmininku.
Vyriausybės pozicijos nepalaikantys konservatoriai sakė, jog mielai aptars su J.Corbynu jo siūlomą planą, pranešė televizija „Sky News“. Tuo tarpu žalieji ir Velso nacionalistai išreiškė sąlyginį palaikymą.