JK parlamentarai spręs, ar pritarti R. Sunako planui dėl migrantų siuntimo į Ruandą

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Rishi Sunako (Rišio Sunako) laukia įtempta savaitė: pirmadienį įstatymų leidėjai renkasi siekdami nuspręsti, ar paremti jo politiką, pagal kurią prieglobsčio prašytojai būtų siunčiami į Ruandą.
UK COVID-19 INQUIRY / via REUTERS
UK COVID-19 INQUIRY / via REUTERS

Parlamentarų grupės iš visos R. Sunako susiskaldžiusių konservatorių partijos rengė posėdžius, kad apsvarstytų, kaip balsuoti, kai antradienį parlamente bus svarstomas prieštaringai vertinamas teisės aktas.

R. Sunakas, žadėjęs sustabdyti nelegalią migraciją, teigia, kad šis planas gali būti veiksmingas, o šis klausimas taps pagrindine debatų tema kitais metais veikiausiai įvyksiančiuose visuotiniuose rinkimuose.

Tačiau tiek dešiniojo sparno, tiek centristų pasipriešinimas šiai schemai didina valdančiosios partijos susiskaldymą, todėl kyla pavojus R. Sunako buvimui valdžioje.

Praėjusią savaitę vyriausybė paskelbė naują įstatymo projektą po to, kai lapkritį Aukščiausiojo Teismo teisėjai nusprendė, kad deportacijos planas yra neteisėtas, nes Ruanda nėra saugi šalis.

Jame teisėjai verčiami Ruandą laikyti saugia ir siūloma JK ministrams suteikti įgaliojimus nepaisyti žmogaus teises reglamentuojančių teisės aktų dalių.

Pasiūlymai sukėlė naują opozicinių partijų, žmogaus teisių grupių ir nuosaikesnių torių, kurie nepritaria bet kokiems JK tarptautinės teisės pažeidimams, susirūpinimą.

Tačiau dešiniojo sparno atstovai, įskaitant Robertą Jenricką (Robertą Dženriką), kuris praėjusią savaitę pasitraukė iš imigracijos ministro pareigų, ir buvusią vidaus reikalų ministrę Suelą Braverman (Sjuelą Breiverman), teigia, kad teisės aktas nėra pakankamai griežtas.

Kai kurie dešinieji ragino JK pasitraukti iš Europos Žmogaus Teisių Teismo ir kitų tarptautinių sutarčių, kad teismai neblokuotų išsiuntimų.

Prieš balsavimą aptarti tolesnių veiksmų turėtų susitikti parlamentarai iš kelių skirtingų konservatorių dešiniojo sparno frakcijų.

Antradienį parlamentarai pirmą kartą turės galimybę balsuoti dėl šio teisės akto.

R. Sunakas, kuris parlamento nariams sakė, kad konservatoriai turi „susivienyti arba mirti“, neigė, kad antradienio balsavimas prilygsta balsavimui dėl pasitikėjimo jo vadovavimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai