Naujasis įstatymas įsigaliojo pasirašytas vieno iš ministrų ir oficialiai pateiktas parlamentui per procedūrą be parlamentarų balsavimo.
Tai įvyko britų užsienio reikalų sekretorei Liz Truss Maskvoje susitikus su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu. Šis vėliau sakė, kad derybomis „nusivylė“.
Londonas paskelbė, kad naujasis įstatymas yra viena iš priemonių siekiant „paraginti Kremlių nutraukti savo agresijos kampaniją Ukrainoje“, augant nerimui dėl galimos invazijos.
Pasak JK vyriausybės, įstatymą pasirašė ministras Europos reikalams Jamesas Cleverly, taip sudarydamas galimybes „griežčiausiam JK sankcijų režimui“ Rusijos atžvilgiu.
Britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas lankydamasis Varšuvoje transliuotojams sakė, kad turi būti parengtas veikti „automatinis sankcijų paketas“ tam atvejui, jei Rusija užpultų Ukrainą.
Pasak jo, paketas turėtų apimti dujotiekį „Nord Stream 2“ rusiškoms gamtinėms dujoms į Vokietiją tiekti. Tai „labai svarbus prioritetas“, pažymėjo B.Johnsonas.
JK dabar gali skelbti sankcijas rusų kompanijoms ir asmenims „labai įvairiuose ekonominiuose ir strateginę reikšmę turinčiuose sektoriuose“, nurodė vyriausybė ir paminėjo chemijos pramonę, gynybą, IT pramonę, finansines paslaugas.
Pakeitimai reiškia, kad JK dabar gali įvesti sankcijas ne tik tiems, kas yra „tiesiogiai susiję su Ukrainos destabilizavimu“, nurodė Užsienio reikalų ministerija.
Dabar bus galima taikytis į ir darinius bei kompanijas, susijusius su Rusijos vyriausybe, taip pat į jų savininkus, direktorius ir valdybų narius.